Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Origó angol szóbeli B2 nyelvvi...

Origó angol szóbeli B2 nyelvvizsgára jelentkeztem, van még egy hónap felkészülési időm. Tudnátok tippeket adni azzal kapcsolatban, hogy miket érdemes elsajátítani, és hogyan?

Figyelt kérdés
Nem járok tanárhoz, a diplomámhoz hiányzik a szóbeli vizsga. Átvettem a Némethné Hock Ildikó Társalgás, szituációk, képleírások...című könyvét, minden témához van a fejemben néhány gondolat amiket magamnak dolgoztam ki, gyakorlom a magnóhallgatást, és hangosan beszélem a témáimat naponta. Sajnos nem tudok kivel beszélgetni és egyszerű fogalmazásmód jellemző rám, nem szoktam csavart mondatokat létrehozni bonyolult nyelvtannal. A magnóhallgatásom változó, van ami jobban megy és van ami kevésbé. Szerintetek ez így esélytelen? Adnátok pár tanácsot?

2014. febr. 25. 15:29
 1/8 anonim ***** válasza:

Nem esélytelen

Csak továbbra is gyakorold a típusfeladatokat,

hétvégén is

2014. febr. 26. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
En 15 eves vagyok, tavaly tettem le az origo nyelvvizsgat en is. Ezzel csak azt akarom mondani hogy ha nekem sikerult neked is menni fog. Ha a magnohallgatasod valtozo nem kell tole megijedni, en a tesztel voltak igy. Akkor se ilyedj meg ha nagyon rossz lesz, a lenyeg h ne ess utana ketsegbe es gyakorolj tovabb. Van kifejezetten az origo b2 nyelvvizsgara gyakorlo konyv, en abbol tanultan nekem sokat segitett. Olvasgass minel tobb nyelvtani szabalyokat es a konyvek ilyenkor is nagyon jo baratok (persze az angol). A szobelinel figyelnek a nyelvtanra es hogy mennyire tufsz hozzaszolni egy temahoz. NEM azt nezik, hogy mennyire bonyolult mondatokat tudsz alkotni, hanem h mennyire helyes az amit mondasz ill h minel tobbet tudj hozzaszolni egy temahoz. Figyelik a viselkedest is bar egyetemistakent ezzel sztem nem lesz bajod :) nagyon kedvesek es megertoek lesznek, persze ha latjak h nem veszed tul lazan de nem is vagy az a szetizgulos fajta. Kepet fogsz kapni az lesz a beszelgetes kiindulopontja, kerdezni fognak meg rolad es a hobbijaidrol.(de ebben segit ha a youtubeonrakeresel videokra). Az viszont bajh nincs kivel beszelgetned arra keress vkit. Es akk megegyszer a legfontosabb: nem az a lenyeg h bonyolult mondatokkal tarsalogjatok, hanem h amit mondasz az helyes legyen es erthetoen beszelj! Persze fontos egy alapszokincs, ill az OSSZES nyelvtan ismerete es helyes hasznalata mert rakerdezhetnek. Remelem tudtam segiteni :) es sok sikert!
2014. márc. 2. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítségedet, nagyon kedves vagy. Annyit szeretnék még kérdezni, hogy azt hogy érted, hogy az összes nyelvtan ismerete fontos, és rákérdezhetnek szóbelin? Előre is köszi a válaszod. :)
2014. márc. 3. 10:12
 4/8 anonim válasza:
nem előző vagyok, de arra gondolt (szerintem), hogy a múlt, a jelen, és a jövő összes alakja benne lehet. present perfect continous-tól kezdve a future perfectig minden. plusz a fraser verb-eket tanuld, azokat imádják (show off[dicsekedik], set up[felépit], call off[lemond], ezek)
2014. márc. 4. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszi a kommentet. Azt hittem a nyelvtanra írásbelin fektetnek nagy hangsúlyt.. Szóbelin elvileg nem ez az elsődleges..de akkor lehet tévedtem..
2014. márc. 5. 09:01
 6/8 anonim ***** válasza:

Szerintem nem is annyira a nyelvtan..

Tanulj összekötő szavakat, kifejezéseket.

On the other hand, otherwise, definitely, although stb stb

2 egyszerű felépítésű momdatot összekötsz ilyen kis finomságokkal, már nem lesz olyan egyszerű.:) a nyelvtanról annyit, hogy a kép leíráshoz, nem kell sok nyelvtan, folyamatos jelen.

There is... I see... 3-4 perc, nevetve megcsinálod, egyébként valami bónuszt kap a nyelviskola is, vagy csak statisztika, de szivatni nem szoktak.:)) hajrá!

2014. márc. 21. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a biztató szavakat! :)
2014. márc. 21. 11:21
 8/8 anonim válasza:
Végül hogy sikerült? :) Én hétfőn-kedden megyek, kb. ugyanúgy készültem mint te, és nagyon félek :O
2015. okt. 3. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!