Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mennyire nehéz a Japán nyelv?...

Mennyire nehéz a Japán nyelv? (lent)

Figyelt kérdés

Megszeretnék tanulni japánul és szeretném olyanok véleményét hallani akik ezt tanulják/tanulták.

Már úgy ahogy alap szavakat megjegyeztem animék-ből ,de szeretném rendesen elsajátítani. Mennyire nehéz az írás része? És szerintetek mennyi idő elsajátítani ha nagyon elszánt vagyok?



2014. febr. 27. 19:34
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Az írásra rá kell szánni az időt, sok ismétléssel, de alapvetően teljesen megtanulható.


A nyelvtana logikus és kevés kivítél van a ragozásban, ami nagyon sok mindenben megkönnyíti a dolgodat. Van egy pár furcsaság, de hát melyik nyelvben nincs.


Bőven meg lehet tanulni. 3-5 év alatt már nagyon jó szintre el lehet juni.


Alapvetően erre a kérdésre nem lehet igazán választ adni, mert szubjektív.

2014. febr. 27. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Értem. De gondolom ez az idő kevesebb ha kimennék japánba pl: dolgozni. Mert nyelvvizsgát szeretnék letenni, de minden nyelv jobban tanulható ha ott vagy abban az országban mert rá vagy utalva.
2014. febr. 27. 20:25
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Ez így nem igaz.


A kintlét két dolgot ad neked:

1) Gyakorlási lehetőség (van akivel beszélgethetsz, esetleg ők ki is javítanak, ha megkéred őket)

2) Rá vagy utalva (tehát nem tudod ellustálkodni)


Ha elszánt és szorgalmas vagy, akkor mindkettő elérhető itthon is. Illetve az 1) kicsit nehézkes.


Tehát nem feltétlenül szükséges bár meg tudja könnyíteni a dolgodat.

2014. febr. 27. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Persze még tanulok(17F) csak én is így tudom, hogy kicsivel könnyebb ha ki megy az ember utazni mert letesztelheti magát ott.

Köszönöm a válaszod most már bátrabban nekimerek kezdeni :)

2014. febr. 27. 20:42
 5/10 anonim ***** válasza:

Az előttem szólóval egyetértek, amit a tanulási sebességről mondott.

A kiutazási tervedhez szeretném megjegyezni, hogy fontos, hogy tudd, hogy Japán nem Anglia, olyan szempontból, hogy iszonyatosan korlátozzák, hogy ki dolgozhat kint!!

Tanulni sokkal de sokkal nagyobb esély van kimenni, és ha már kint vagy, suli mellett is könnyebb diákmunkát szerezni, de csak dolgozni, hát ahhoz általában felsőfokú japán tudás plusz valami speckó képzettség (mérnök, orvos stb) kell. Érdemes utánanézni ösztöndíjaknak, pont jó életkorban vagy hozzá. :)

2014. febr. 28. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Hát igen bár a tanulás nem az erősségem xD Nem vagyok buta csak iszonyat lusta de annyira képzeld hogy kinyitni egy füzeztet komoly kihívást jelent :/ Nem tudok ott ülni felette és olvasgatni, hogy megtanuljak inkább órán odafigyelek és előtte átolvasom 2x úgy vagyok 3-as kb.

Meg japánban elég erős sulik vannak úgy tudom :/ Vagy vannak esetleg gyengébbek is?

2014. febr. 28. 21:25
 7/10 anonim ***** válasza:

5. vagyok megint.

Hát a füzetkinyitásos problémára sajnos nem tudom, mit mondjak :) Ezen csak az tud segíteni, ha kellő motivációd van :)

Én tanultam Japánban egyetemen, és ott az volt, hogy a külföldi diákoknak más volt a tanterve és az órái, mint a japánoknak. Nagyrészt japán nyelvórák voltak, meg pár kulturális tárgy angolul, de nagyon érdekesek voltak. :)


A japán közoktatás egyébként nagyon más, mint nálunk, mert még nagyobb üzemben megy a magolás, kb telefonkönyvet kell csinálj az agyadból (de a cserediák oktatásban nem ez ment! ^^)

Az ottani japán egyetemi felvételikről azt olvastam, hogy azért is nehéz, mert pl. az angol vizsga nem egy nekünk szokásos, hanem olyan, hogy pl. van egy szövegrész, kihagyva belőle pár mondat, na azokat a mondatokat írd be, mi kell oda :P

Ezt persze csak akkor tudod, ha jártál fizetős felkészítő suliba, ahol jó előre bemagoltatják azokat az angol szövegrészeket, amik vizsgán lesznek. Külföldinek esélytelen.

De hát, mint mondtam, számunkra úgyis más a tanterv :)


Ja, és ha szeretnéd mégis elkezdeni tanulni a japánt, nem feltétlenül kell kinyitnod a füzetet :)

ha még nem ismered, itt egy youtube oldal, amiben a leckék sorban haladva tanítanak videókon át:

http://www.youtube.com/channel/UCrN6cSmzwfwPGWDKJs3uJ8A/videos

2014. márc. 1. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a segítséget.

Hát most jól feltüzeltél :D

Ha tényleg más a tanterv és nem olyan mint nekik az más és jobban is lenyelhető.

Köszönöm szépen a válaszod ^^ Mindenképp megnézem a videót :)

2014. márc. 5. 15:44
 9/10 anonim válasza:
64%
Én nem tanulom "komolyan" a nyelvet, hanem amolyan hobbi szinten. Én is az animékkel kezdtem, egypár megnézése után már, tudtam az olyan szavak jelentését, mint pl."arigatou" (köszönöm), "Sayonara" (viszlát). Azt mondják, hogy nehéz nyelv,már csak az írása miatt is (Kanji, Katakana,Hiragana). Ha megtanulod őket leírni, ha nagyon elszánt vagy, egy év alatt meg tudod őket tanulni.Külön kiemelném, hogy a kiejtés szinte már nevetségesen egyszerű.. Nagyon hasonlít a magyarhoz. Én 3 perc alatt megtanultam 10-ig számolni. Utána meg már gyerekjáték a számolás, hiszen "egymásra épülnek", pont úgy, mint az angolban, meg a németben.A nyelvtannal, lehet hogy lesz egy kis gond, de ha tényleg elszánt vagy, és szereted a nyelvet, sikerülni fog :) Kitartás!
2016. márc. 12. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
2016. aug. 2. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!