Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Dr House-t nézni angolul...

Dr House-t nézni angolul nyelvtanulás végett jó választás?

Figyelt kérdés
Kezdő haladó szint között vagyok. Legjobban ezt a sorozatot kedvelem. Szerintetek nem lenne elsőre nehéz(nem néztem még sokszor így filmet)?

2014. márc. 2. 17:54
 1/4 slam ***** válasza:

Röviden erre elég nehéz válaszolni, pláne téged sem ismerve, így én ezt a cikket ajánlanám a figyelmedbe:

[link]


Szerintem pár kérdésedre választ fog adni.

2014. márc. 3. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 sKillEr96 ***** válasza:
Én nem azzal kezdeném, tekintve a temérdek orvosi kifejezéssel, amit néha magyarul is nehéz megérteni, és ezeknek 80-90%-a teljesen másképp van angolul...
2014. márc. 3. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nem, nem az!


En angol nyelvteruleten elek, a tarsalgasi angolom pazar, de a House-t meg mindig felirattal nezem, es a felet a mai napig nem ertem, mert nem mozgok orvosi korokben es a kulonbozo betegsegek, kezelesek, gyogyszerek nevet sosem tanultam.


Ettol fuggetlenul hasznos lehet angol nyelven sorozatot nezni, de ne a House-t es ne a Big Bang-et (az meg tele van fizikai/kemia/stb. szavakkal) hanem konnyebbeket, mint pl. a Friends, vagy akar a Fringe.

2014. máj. 6. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat! Az orvosi szavakkal nincs bajom, mert egészségügyi főiskolán tanulok és az angol és a latin szakkifejezések nagy része ugyanaz, vagy legalább nagyon hasonló.
2014. máj. 16. 14:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!