Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Németet vagy oroszt tanuljak?

Németet vagy oroszt tanuljak?

Figyelt kérdés
Melyik a hasznosabb?Mire lenne jó a német/orosz nyelv?Nyolcadikos vagyok és második nyelvet kell választani.(Angolul tudok.)Pro és kontra érveket várok.

2013. márc. 16. 18:18
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Én az oroszt javaslom.


Pro: ha angolul és oroszul tudsz és még van egy jó szakmád is, tuti, hogy elkelsz a munkaerő-piacon.

Kontra: talán egy kicsit nehezebb, mint a német.


Német:

Pro: az EU-ban sokan beszélik, ha Nyugat-Európában tervezel később munkavállalást, akkor a némettel jobban járhatsz.

Kontra: azért a német sem kimondottan könnyű.

2013. márc. 16. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Jelenleg a német munkaerő piacon jobban lehet érvényesülni mint az oroszon.
2013. márc. 16. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
20:14, azért ebben ne legyél biztos...
2013. márc. 16. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

köszi az eddigi válaszokat:)

Ezt kifejtenéd bővebben?

2013. márc. 16. 20:22
 5/8 anonim ***** válasza:

Arra gondolok, hogy Európa igazából még nem lábalt ki a válságból. Ha kimész Németországba, biztos több lehetőséget találsz, mint itthon, de igazából a német ipar még mindig elég bizonytalan helyzetben van, és sokáig fog tartani a kilábalás... Oroszországba pedig nagyon sok befektető megy. A következő kb. 10-15 évben szerintem jobban boldogulsz az orosszal.


Arról nem beszélve, hogy ha itthon próbálsz elhelyezkedni, akkor is nagyon jó helyeket tudsz megkaparintani az orosszal, mert a rendszerváltás után hirtelen senki nem akart oroszul tanulni, hiszen megnyílt a lehetőség a nyugati nyelvek tanulása előtt, így ma már angolul és németül tudó emberekkel tele van a munkaerő-piac, oroszul beszélőkből pedig hiány lett.

2013. márc. 16. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
oroszt javaslom. Az öregebb emberek de még a középkorúak (40-es évek beli) személyek beszélik, és állítólag könnyebb, mint a német. És még annyi, hogy szerintem az angol+német nem annyira nyerő :/
2013. márc. 16. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Egyértelmű, hogy az orosz a nyerő..


az indoklás hosszú(lenne)

2013. márc. 17. 04:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nem baj hogy hosszú (lenne).Leírnád az indoklást?:)
2013. márc. 17. 09:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!