Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » A gimiben 2. idegen nyelvet...

A gimiben 2. idegen nyelvet kell választanom az angol mellé. Melyiket választanátok? Olasz vagy spanyol? Melyik a hasznosabb és melyik a könnyebben megtanulható nyelv?

Figyelt kérdés

2014. márc. 5. 23:00
 1/7 anonim ***** válasza:
48%
az olasz előnyösebb lenne
2014. márc. 5. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
35%
A spanyolt több helyen beszélik.
2014. márc. 5. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Az olasz könnyebb.
2014. márc. 6. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
51%
Én spanyolt tanulok és nagyon hasznosnak találom.Spanyolt többen beszélik,mint az olaszt de ez gondolom egyértelmű volt.De szerintem azt válaszd ,ami neked számít.:)
2014. márc. 14. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
51%

Bizony hogy többen beszélik s spanyolt, például Argentína, Chile, Brazília, Guatemala, Kuba, Paraguay, Peru, Venezuela, na meg persze a spanyolok. Csupa gazdasági nagyhatalom, Igazi húzó országok a munkaerőpiacon, ráadásul még közel is vannak, hiszen csak a Földet kell megkerülni...


Viccet félretéve, Magyarországon az olasszal többre mész, mert sok az olasz befektető, rengeteg művész jár ide (személyesen ismerek 3-at, pedig nem vagyok egy művészlélek) és olasz turistából is több van. Szóval ha csak nem készülsz Amerikai kontinensre, vagy Spanyolországba és nem vagy beleszerelmesedve egyik nyelvbe se, akkor szerintem az olaszt hamarabb fogod tudni ténylegesen használni.

2014. márc. 14. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Hmm....Egyik kedves hózzászóló emberke nagy hülyeséget írt...Brazília portugálul beszél!!!!És szerintem az olasz jobb mert voltunk Kanadában és Amerikában és több helyen szólaltak meg olaszul.
2014. ápr. 16. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ha meg spanyolul tanulsz,annak nincs értelme...Mert ugyan épp eszű európai ember nem költözik a putri,csóró Dél-Amerikába....Spanyolország is szegény....Sevillában volt egy felmérés(national geographic-on adták...)hogy ott,a lakosság 30%-a munkanélküli....Viszont Olaszország és Franciaország gazdag.Ezt a 2-őt ajánlom.Meg még sokan is beszélik Észak-Amerikában az olaszt és a franciát is.
2014. ápr. 17. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!