Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Szerintetek késő már elkezdeni...

Szerintetek késő már elkezdeni tanulni ezt a nyelvet?

Figyelt kérdés
17 éves vagyok, 2. évfolyamos gimnazista. Első nyelvként a németet tanulom, amiből nemsokára felsőfokúzni megyek. Második nyelvként az angolt vettem fel, de rájöttem, hogy egyáltalán nem érdekel és nem is megy annyira.. Már nagyon régóta érdeklődök az orosz nyelv iránt, és azon is gondolkodtam, hogy harmadikban átmegyek oroszra. De nagyon sokan mondják, hogy nehéz, és nem is kicsit. Szerintetek lenne értelme még bepótolni a két év elmaradást, és elkezdeni tanulni? Előre is köszi a válaszokat :)

2014. márc. 11. 18:32
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Hát, szerintem azért manapság, ha nem beszélsz angolul, akkor azért eléggé meglövöd magad a munkáltatók, meg úgy általában a hétköznapi életben (persze ez közeg függő, de mivel már németből felsőfokúzol, meg az írásod alapján is értelmesnek tűnsz, ezért valószínűsítem, hogy kellően szorgalmas vagy, hogy bármit elérj). Én a helyedben mindenképp feltolnám az angolt is egy erős szintre, és majd azután kezdenék oroszul tanulni. Na, ez egy verhetetlen kombó lenne :).
2014. márc. 11. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ha tetszik az orosz, miért ne mennél át az oroszosokhoz
2014. márc. 11. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Hát szerintem 2 év anyag oroszból nem könnyű.1 év anyaga sem biztos,nemhogy 2.Különóra szerintem mindenképp kéne hozzá.

Még talán úgy tartanám inkább elképzelhetőnek,ha gimi után tanulnád meg,vagy akkor a másik 2 nyelv mellé.

Utóbbi megoldás jó lenne szerintem.Mert ha bármi van,akkor lesz angol is,de az oroszt is elkezdheted.Az angolt tényleg sok helyen kérik,de a német és az orosz is kétségkívül hasznos.Szóval,nem tudom ilyen téren mi jobb.


Ugyanakkor,ha már 2 évig angolt tanultál,szerintem lehet gyors lenne neked majd az orosz,vagy lehet,hogy a 2 év anyagát csak sietve tudnád átvenni,ugyebár az új anyagokat is elég megemészteni (cirill betűk,esetek,nyelvtan,szavak stb.),és nem sokkal hogy azokat átvetted,a suliban még több anyag,lehet kicsit nehéz.

De igazából magam sem tudom.

Szerintem függ attól is hogy járnál-e tanárhoz,meg mikortól járnál.

Viszont a német meg az orosz hasonló ,szóval lehet jól menne az orosz is.Ott is nemek,esetek vannak,a nyelvtanban lehetnek hasonlóságok.


/Nem tudok németül,csak oroszul.Ha lenne kérdésed,akkor írhatsz.Persze ez csak az én véleményem volt./

2014. márc. 12. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

3.vagyok:sokat írtam,de hogy kiszedjem,amire ki akartam lyukadni:

Amik szerintem érvek:-a német után lehet nem lenne nehéz az orosz


Ellenérvek,bizonytalanságok:-lehet sok lenne az anyag amit be kellene pótolnod


Hogy a német+orosz felér-e egy angol+némettel, vagy melyik hasznosabb,azt nem tudom.Pedig az is fontos lenne,mert később a nyelvtudás számít pl. munkavállalásnál is akár,vagy továbbtanulásnál,ilyen célokból.

Viszont,egy kérdés:Hol képzeled el a jövődet?Itthon vagy külföldön?Mert pl. az angol külföldön szerintem elengedhetetlen.Itthon is kérik,de kint még inkább kellene.Az oroszt meg szerintem lehet inkább itthon tudnád használni.Külföldön nem tudom mennyire,az függ az országtól is.(Oroszország,balti államok..)

2014. márc. 12. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm a válaszokat!!:) Csak azért, mert mostanában egyre jobban érdekelnek a nyelvek, és azon gondolkodtam, hogy akár tolmácsként vagy fodítóként se lehet annyira rossz dolgozni;)
2014. márc. 15. 05:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!