Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mit gondolsz a diplomamentő...

Mit gondolsz a diplomamentő programról?

Figyelt kérdés
Azok mit kapnak, akik anno saját pénzből finanszírozták a nyelvtanulásukat, mások meg lusták voltak, őket meg segítik?!

2014. márc. 13. 18:17
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
57%
Így van. Aki nem képes letenni egy középfokú nyelvvizsgát, az ne kapjon diplomát. Szaktól függetlenül.
2014. márc. 22. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
17%
Most ennél tényleg vissza kell fizetni az oktatás költségeit, ha utána nem tudja letenni a ny.vizsgát?
2014. márc. 24. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
17%

Mondjuk érdekes lesz, hányan fogják tudni letenni

a nyelvvizsgát a tanfolyam után

2014. márc. 24. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
49%

Ha nem kap diplomát nem tud elhelyezkedni és a munkanélküliek számát gyarapítja.


Én fenéken billenteném azt a középiskolás nyelvtanárt akinek a tanítványainak az 50%a nem teszi le a nyelvvizsgát.


Igaz a minőségi munkát meg is kell fizetni.

2014. márc. 24. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
78%

Én turizmus szakon végeztem, 2 szakmai középfokú vizsgát kellett letennem.. Időben megcsináltam őket, nem tagadom, sokba került (magántanárhoz jártam, mert nem indult tanfolyam, közel 30ezer egy vizsga, plusz elutazni vizsgázni, mert nincs minden városban... szóval ez is hátránya a szakmainak) de letettem őket, sok évfolyamtársam azt se tudta mi az a nyelvvizsga. Azóta se tették le, pedig az idegenforgalomban akarnak elhelyezkedni...

Pedagógus szakon végzett ismerősöm se volt képes 12 év nyelvtanulás után se nyelvvizsgázni, mondván drága.. hát de ha ez kell hozzá -.-"

ő jogosult volt támop (vagy mi) tanfolyamra, eljárt, de nem tette le a B2-t, mondván kevés volt és még mindig drága a nyelvvizsga, ha nem sikerül nem tud még egyet kifizetni. Most jelentkezik erre a diplomamentőre, mert kérik a munkahelyén a nyelvvizsgát.. ez is ingyenes neki, szint mint az előző, mégse megy semmire vele.

Nekem anno semmilyen lehetőséget nem adtak, oktattak az iskolában ahogy mindenkit, magamtól tanultam otthon, mert tudtam, hogy kell. és persze saját pénzből magántanárhoz jártam, mert a szakmaihoz az kellett.

Köszi felsőoktatás, sokra megy veled mindenki :D főleg a tanárok és a nyelvvizsgaköözpontok járnak jól :D

2014. márc. 24. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

engem is az zavar, hogy én ráköltöttem a pénzem(tanár, vizsga) meg az időmet, ők meg lébecoltak és őket segítjük!

legtöbb csoportársamnak nincs meg a vizsga, mondjuk 7 éve vannak alapszakon...

egyik bnőmnek 2 vizsga kell, évek óta húzza és nem tanul!

2014. márc. 24. 19:16
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem ez a megoldás a problémára. A nyelvoktatás szintjét kell emelni, méghozzá jó sokat és jó gyorsan, ha így átrugdossák őket egy vizsgán, attól még nem fogják jól beszélni az adott nyelvet.
2014. márc. 24. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim válasza:
46%
Kikérem a magam és a többiek nevében hogy akinek nincs nyelvvizsgája, az biztos hogy lébecolt! Persze ilyen is sok van, de azért bőven sokan vannak azok is, akiknek lehetőségük nem volt.. Többek között én is úgy voltam hogy örültem hogy a sulit végig tudtam csinálni, lévén hogy szegény családból jöttem. Végig dolgoznom kellett, úgy hogy nappalis voltam! Emellett komolyabb nyelvtanulásra már nem futotta. Se erőből, se anyagiakból! Még jó páran vagyunk így ezzel! Kicsit gondolkodjatok! Másrészt, ha akik a diplomamentő program által megkapják a diplomát, jobb esélyekkel el tudnak helyezkedni és fizetnek majd adót! Sőt! Gondolom jó részük most is dolgozik valahol és így adózik is. Tehát, befizetnek annyi adót bőven hogy abból futja a nyelvoktatásuk. Vagy a segítség csak bizonyos csoportoknak járjon ebben az országban?! Másrészt pedig nem mindenkinek tudja anyuci-apuci kipengetni a nyelvoktatását, az egyetemen pedig a nyelvoktatás a béka feneke alatt...
2014. ápr. 15. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

" ő jogosult volt támop (vagy mi) tanfolyamra"


Te is jogosult voltál, vagy. Én is kihasználtam a lehetőséget. Az állam (vagy inkább EU) adott 90ezret fejenként, csak élni kell a lehetőséggel. Nálunk amúgy megítélésem szerint a többség olyan volt aki simán bírná fizetni maga is, na de ha szinte ingyen adják akkor miért ne éljen a lehetőséggel?


Ami viszont bosszantó, hogy tamop tanfolyam 1000ft per óra, miközben ugyanott, ugyanolyan tanfolyam 400-500 Ft per óra. Csak az egyiket az állam(eu) fizeti akit le lehet húzni...

2014. ápr. 30. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Valóban jogosult lennék rá, de ha 2010-ben letettem a B2 szakmai középfokokat, akkor 2013/2014-ben minek üljek be B1-B2 tanfolyamra??? Mert B2 fölötti szintre nem lehet jelentkezni.

Aki semmit nem tanult angolból középiskolában, átlökték az érettségin, annak persze, hogy jól jön egy alapozó szinte ingyenes tanfolyam, de ezzel még nincs megoldva a probléma.

Az aki tanulni akar, és magasabb szintre jutni, annak csak az önereje marad.

2014. ápr. 30. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!