Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Már többen is azt mondták...

Gallits Gábor Csaba kérdése:

Már többen is azt mondták nekem, hogy ahhoz, hogy megtudjak tanulni egy idegen nyelvet úgy is kell tudnom gondolkodni, mint az adott nyelvet beszélő személyek, de én nem tudom, ezt hogyan kell értelmezni, elmagyarázná nekem valaki?

Figyelt kérdés
Bár a magyar az anya nyelvem,de én sajnos nehezen tudom az ilyen és ehhez hasonló tanácsokat értelmezni.

2014. márc. 15. 16:28
 1/2 anonim ***** válasza:

Nem kell ebbe nagyon belegondolnod igazság szerint. Az angol máshogy képez mondatokat, erősen ragaszkodik az alanyhoz a mondatban (míg magyarban a 'nem hiányos' típusba sorolható mondatban is az a szép sokszor, ha nincs expliciten kirakva az alany). A szenvedő szerkezetre is rá kell állni a nyelvnek, stb..


Ha ezekhez hozzászoksz, már arra is lehet azt mondani, hogy angolosabban gondolkozol.


Náluk a hangsúlyozás is más (nem a szavaké, hanem egy egész mondatot tekintve értem). Nagyon sok különbség van, és ha hozzászoksz ezekhez a dolgokhoz, akkor már picit angolosabban is gondolkodsz.

2014. márc. 15. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen ezt a választ :-).
2014. márc. 16. 09:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!