Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Segítene valaki lefordítani...

Segítene valaki lefordítani magyarról németre?

Figyelt kérdés

Nem tudom lefordítani ezt a 3 szöveget németre. Remélem tud nekem valaki segíteni! Holnapra kellene nekem:( Előre is köszönöm!


1. Este későn szoktam lefeküdni és keveset alszok, emiatt reggel nehezen megy a felkelés. Reggel sokat készülődök és nagyon lassú vagyok, ezzel rengeteg időm elmegy. Reggel fürdök, eszek, felöltözök, bepakolok a táskámba és amire elkészülök, késésben szoktam lenni. Általában 5-10 percem van arra, hogy beérjek az iskolába. Időben oda szoktam érni még csengetés előtt, de van olyan alkalom is, amikor sajnos nem sikerül beérni.


2. Nekem egy nőies csinos és elegáns fekete táskám van, szépen díszített. Kézben és vállon is hordozható. Nagyon szeretem, mert nagy és sok minden elfér benne, amire szükségem lehet. Sok kis zsebe van, ami még tetszik benne. Eső esetén vízálló a külseje. A táskámban leginkább a könyveim a füzeteim és a tolltartóm van. Ételt, italt, sminket, tükröt, parfümöt, pénztárcát, kulcsot, gyógyszert, zsebkendőt és a tételeimet is benne tartom. A sok dolog miatt a táskám nagyon nehéz. Szükségtelennek tartom a táskámban például a sminket és a parfümöt, de bármikor jól jöhet.


3. Pár napja érkezett hozzám egy osztrák cserediák. Elsőnek szokatlan volt a helyzet számára és számomra is, de hamar beszélgetni kezdtünk és megértettük és megismertük egymást. Sokat beszéltem hazánk kultúrájáról és ő is. Megnéztünk sok látnivalót Magyarországon a pár nap alatt, amit mind a ketten nagyon élveztünk. Minden nap finom magyar ételeket ettünk, például pörköltet, halászlevet, gulyás levest, lecsót és borokat kóstoltunk,. Neki nem nagyon ízlettek, mert ott leginkább pl. bécsi szeletet, krumpli salátát, rostélyost esznek és sört isznak. Sokat voltunk együtt és nagyon jól érezzük magunkat és új barátság szövődött kettőnk között.


2014. márc. 19. 21:24
 1/2 anonim ***** válasza:

Abends gehe ich meistens spät ins Bett und schlafe wenig, weshalb ich morgens Probleme mit dem Aufstehen habe. Morgens dauert es lange, bis ich mich zurechtmache, ich bin sehr langsam und damit vergeht viel Zeit. Morgens dusche ich, esse Frühstück, ziehe mich an, packe meine Tasche fertig und bis ich

fertig bin, bin ich schon spaet dran. Meistens habe ich fünf bis zehn Minuten Zeit zur Schule zu kommen. Ich komme vor dem Klingelzeichen an, aber es kam auch schon mal vor, das ich zu spät kam.

2014. márc. 19. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2014. márc. 25. 18:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!