Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Tudnátok tanácsot adni hogyan...

Tudnátok tanácsot adni hogyan tegyek C1-C2 nyelvvizsgát? Részletek lent.

Figyelt kérdés

Nyelvtani szerkezetekből nagyon jó vagyok.Hallás utáni értésem és szövegértésem B2 körüli.Beszélni gyakran neszéelk külföldiekkel nehéz témákról,de sokszor a bonyolult szavakat tudom és néha a könnyebbeket nem.A kiejtésem is jó,érvelni is tudok

A szókincsem valahogy visszamaradt a többi képességhez képest.

Tudnátok valami módzsert javasolni,hogy szókincsem biztosan C1 legyen? pl tematikusan tanulni szófajokat stb.

Közmondásokat,kötőszavakat,szókincseket



2014. márc. 20. 10:41
 1/7 anonim ***** válasza:
83%
Ilyen szinten már szerintm nem jó szókicsnfejlesztőből tanulni. Olvasni kell, nem könnyítettet, és sokat, és a szótárazást sem szabad megspórolni.
2014. márc. 20. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
82%
Egyrészt olvasni sokat (cikkeket, könyveket) másrészt nagyon tudom ajánlani az Advanced Language Practice-t, az 1000 kérdés 1000 válasz felsőfokú változatát, Az English Vocab in Use-t és a youtube-on van egy nagyon jó csatorna: EngVid, jó témákat dolgoz fel, sok új szót meg lehet tanulni belőle. Sok sikert!
2014. márc. 20. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
53%

A C2-t egyelőre hanyagold. Az jóval nehezebb, mint a C1. Aki C2-re megy, annak már nincs olyan kérdése, amit a gyakorikerdesek-en meg tudnának válaszolni. Egy kis 'humility' sem ártana, mert anélkül könnyebben belebuksz. Olvass valami igazi angol újságot. Mondjuk Guardian-t. Abban nem lesz kíméletesség, ebben biztos lehetsz.


De mivel a szókincs alapvetően úgy néz ki C1-en (C2-n meg aztán pláne), hogy tudjál szinte mindent, ami nem 'old-fashioned', nem 'urban', nem 'taboo', nem 'slang' (itt jegyezném meg, hogy a szótárak különveszik az 'informal'-t és a 'slang'-ot), ezért azt is csinálhatod, hogy kinyithatod a szónál, és megtanulod a hozzátartozó fontosat. Pl. OALD-ban ami mellett kulcs van, azt nyugodtan tudhatod az összeset, nem kell spórolni (elvileg úgyis jó vagy nyelvtanból).

2014. márc. 20. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
52%

C1 az nem fog menni szótanulással, ahhoz már teljes értékű regényeket kell olvasni, lehetőleg minél többet, és napi rendszerességgel tudományos cikkeket is.

Minél több külföldivel kell beszélgetni hogy hozzászokj a különböző stílusokhoz. Ha külföldieket látsz utcán nyugodtan leszólíthatod őket hogy kérnek-e útbaigazítást, vagy ha regénnyel kiülsz a turistalátványosságok közelébe ők fognak odamenni beszélgetni.


C2 szint az nagyon húzós, ott már gondolkodás nélkül reflexből kell tudni mindent, eddig 3ezer oldalnyi regényt olvastam el de a vizsgán még nem sikerült átmennem.


Most azt hiszed hogy jó az olvasott szövegértésed/hallás utáni, jól tudsz beszélgetni(én is azt hittem magamról) de ha elmész a vizsgára rá fogsz jönni hogy még nagyon sokat kell tanulnod. Ha rám hallgatsz azokat a készségeidet is fejleszted amiből jónak érzed megad.

2014. márc. 20. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
40%

Nem kardinális probléma, de a 4. válaszolónak javasolnám (NEM pedig utasítanám), hogy kezdjen el vesszőket rakosgatni a 'hogy' szó elé. Ugyanez igaz a 'de' szócskára is. Írom ezt azért, mert látom a hozzászólásodon, hogy nem lustaságból maradnak el azok a vesszők (ugyanis akkor elmaradnának szerintem máshol is). Te döntöd el, hogy megfogadod vagy nem.


Ha az enyémben ilyesmit észreveszel, nyugodtan jelezd, nem sértődök meg, ha jogosan javítanak.

2014. márc. 20. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
76%
A többieknek igaza van abban, hogy a C2-t hanyagol. Az szerintem a C1 után még több évi napi min. 1 órás megfeszített munka, hogy elérd. C1 azért annyira nem vész, jó nyilván én sem a Cambridge-re értem, de egy TELC azért viszonylag könnyen összejöhet.
2014. márc. 20. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tanácsokat,megfogadom a tanácsokat és komplexen fejlesztem a tudásomat.Napi fél óra CNN nézés és The Guardianból napi egy cikk feldolgozása,mellette közmondások és 1000 questions 1000 answers,mellette beszélgetek külföldiekkel.

Megy a zöld kéz.

2014. márc. 21. 13:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!