Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Az 'ovoda' helyes amerikai...

Az 'ovoda' helyes amerikai megfeleloje a 'daycare center'?

Figyelt kérdés
A mi ovodainkhoz (ahova 3-tol 6 eves gyerekek jarnak) hasonlo az USA-beli 'daycare center', vagy van pontosabb megnevezes is ? Vagy ez inkabb a brit angolban hasznalatos ? Preschool ?

2014. márc. 23. 19:27
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
50%
Inkább kindergarten.
2014. márc. 24. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
kindergarden
2014. márc. 24. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Nursery
2014. márc. 24. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
A nursery az inkább bölcsi
2014. márc. 24. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Play-school
2014. márc. 24. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 Girgoy ***** válasza:

A "Nursery school" se rossz (csak hogy cifrázzam :) ), de szerintem a többi se az. A Kindergarten egyébként valóban T-vel van, az a jó, nem a D-s megoldás, mert ez egy német jövevényszó. De egyébként meg:


[link]

2014. márc. 24. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 Girgoy ***** válasza:
De a "nursery school" egyébként szerintem az a kifejezés, ami a legáltalánosabb és a leginkáb megfelel az óvodának mindenhol.
2014. márc. 24. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Akkor legyen "nursery school" -
2014. márc. 24. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Amerikában én csak "childcare center" feliratot láttam. Ismerik a "kindergarden" kifejezést is, de szerintem az inkább brit használat.


A "daycare center" érzésem szerint inkább az iskolához tartozó napköziotthon, főleg kisiskolásoknak, esetleg óvodás korúaknak IS. Mindenesetre a "daycare" a foglalkozásokon kívüli, napközi-szerű elhelyezésre, gondozásra utal.


A Preschool az iskola-előkészítő, tulajdonképpen nálunk a nulladik osztály megfelelője. Ha egy gyerek szociálisan még nem iskolaérett, de a koránál fogva kötelező elhelyezni, (óvodához már túlkoros, vagy a saját koránál tehetségesebb,) akkor ez is egy lehetőség.

2014. márc. 24. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
a Kindergarten valóban jövevényszó, de széles körben elterjedt a "kindergarden" változat.
2014. márc. 24. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!