Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Munka mellett hogyan tudok...

Munka mellett hogyan tudok felkészülni középfokú nyelv vizsgára?

Figyelt kérdés
Ősszere tervezem, hogy megcsinálom, de nem tudom hogyan kezdjek neki. Tudnátok nekem hasznos dolgokat mondani?
2014. márc. 27. 09:48
 1/7 anonim ***** válasza:
Mit dolgozol? Hány műszakban dolgozol? A munka mellett hogy megy a tanulás? Engem ez érdekel.
2014. márc. 27. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Szállodában dolgozom recepción 8 órában. Én is ezt kérdezem, hogy munka mellett, hogy lehet felkészülni?
2014. márc. 27. 10:09
 3/7 anonim ***** válasza:

Nézd, én nappali tagozatos egyetem mellett dolgozom heti 20 órában, készülök az óráimra, párhuzamosan vele pedig 3 nyelven tanulok.


Oszd be az idődet, ha hazamész kapcsolódj ki egy órát, utána ülj le és 25 percet csak és kizárólag a nyelvvel foglalkozz, majd tarts 5 perc szünetet és még 25 perc tanulás. Kikapcsolódásként adott célnyelven nézz filmeket, hallgass zenéket és olvass könyveket.

Munkába vigyél mondjuk szókártyákat és ha éppen nincs semmi, csak nézz át párat.


Nem mindegy az sem hogy milyen nyelv és eddig milyen szinten voltál. Nyelvvizsga feladatokat is oldj meg, nézz mondjuk emelt szintű érettségi feladatokat.

2014. márc. 27. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Huhh nem vagy semmi! Biztos nagy agy lehetsz :D Okés, köszi a segítséget.
2014. márc. 27. 12:30
 5/7 anonim ***** válasza:
0%

Mikor van a nyelvvizsga?

Április után munkanélküli leszek, angoltanári végzettségem van, de a sulik majdnem biztosan felejtősek.

Szóval intézd el, hogy felvegyenek engem is a szállodába májustól, és munkaidőben tanítalak. (Komoly.)

2014. márc. 27. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Te beteg vagy :D azt hiszed, egy vad idegennek csinálnék helyet a munkahelyemen? Ez nevetséges volt, de nem csak nekem... :D
2014. márc. 27. 21:56
 7/7 anonim ***** válasza:

It is called sarcasm.


Én vagyok a "beteg" pedig őszintén csodálkoznom kell, ha szállodai recepciósként megélsz nyelvtudás nélkül...

2014. márc. 28. 05:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!