Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mit csináljak, hogy jobban...

Mit csináljak, hogy jobban tudjak angolul beszélni?

Figyelt kérdés

30on túl vagyok, eddig összesen kb. 15 éven át angol tanulását nyúztam. Megjártam a középfokot, az meg van, de beszélni, ha a fejem tetejére is állok nem bírok még alapfokon is csak hebegve-habogva. Hozzá teszem a középfokot is inkább bemagolva tettem le, muszáj volt.

Próbáltam már sok féle képzést, középiskolába ugye, tanfolyami képzéseket, kreatív anyagát, relaxa anyagát, de még mindig semmi haladást nem tapasztalok, ami a beszédemet illeti.

Ha megállít egy külföldi és útba igazítást kér, teljesen leblokkolok, ha interjún kérdeznek ott ugyan meg-meg szólaltam angolul, de kevés volt.

Iszonyúan idegesít, hogy ennyi éve nyúzom az angolt, és még igazából még mindig sehol se tartok, pedig a nyelvtana a fülemen folyik már ki. Minden filmet feliratosan nézek, angol felirattal, érteni értek sok mindent.

Tudnátok vmi tippet mondani, hogy mit csináljak, hogy végre bírjak is angolul beszélni? Kimenni külföldre sajna nem tudok.



2014. márc. 27. 17:12
1 2
 11/11 Lipton18 ***** válasza:

Szia!

Nem tudom, hogy elkéstem-e a válasszal, mert kb. egy éve írtad a kérdést, de azért leírom:

Szóval szerintem 15 év nyelvtanulás után azért már jól tudhatsz angolul, itt úgy látom az a gond, hogy nem mersz megszólalni, mert belegondolsz abba, hogy mi lenne, ha valami h*lyeséget mondanál.(legalábbis szerintem, javíts ki, ha nem így van) Ami legjobban segíthetne neked, az az, ha angolul kommunikálnál.Sokat! Először megpróbálhatsz interneten, ha úgy könnyebbnek érzed.Ha jól tudom, van olyan oldal, ahol kifejezetten angol levelezőtársak vannak, de van egy másik megoldás is:ha szeretsz egy sorozatot/könyvet/bármit, akkor lépj be egy olyan rajongói csoportba akár facebookon, vagy bárhol, ahol arról van szó(persze ahol angolul beszélnek), és beszélgess velük. Vagy akár ha itt, gyakorin kiírod, hogy valakinek nem lenne-e kedve angolul levelezni veled, akkor is lehet lenne jelentkező. Szóban pedig úgy tudnád fejleszteni magad, hogy megkéred egy ismerősödet, aki beszél angolul, hogy beszélgessen veled szóban. Remélem tudtam segíteni! :)

2015. máj. 9. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!