Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » 14 eves vagyok, es nem tudom...

14 eves vagyok, es nem tudom hogy letegyem-e angolbol a kozepfoku nyelvvizsgat. Velemenyek?

Figyelt kérdés
Szerintem eleg jol tudok angolul, tobb orszagos/megyei angol versenyt is nyertem mar meg, de mi van ha nem jon ossze?:/ azt jol tudom,hogy 60% folott kell lennie a pontoknak? Es milyen feladatok szoktak lenni? Pl. Magnohallgatasnal mennyire gyorsan mondjak a dolgokat, meg mennyire erthetoen? Minden erdekel a nyelvvizsgaval kapcsolatban:)

2014. márc. 27. 19:30
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Előbb-utóbb tedd le, de ráér később is.

Én is 14 évesen azt hittem mekkora isten vagyok angolból, és igaz, osztályba, meg minden ismerős közül én tudtam a legjobban, de pár évvel később amikor megnéztem régi füzeteimet rájöttem, hogy voltak hiányosságaim.

Most 14 évesen semmi haszna nem lenne a nyelvvizsgának. Később jól jön, hisz munkahelyre is sokszor elvárás, vagy legalábbis előny, illetve magasabb fizetést is kapsz, ha van nyelvvizsgát, vagy ha továbbtanulsz akkor +28 pontot jelent, de ez neked legközelebb 4 év múlva lesz csak aktuális. Addig tudsz hova fejlődni még, aztán lehet felsőfokúra is mehetsz, vagy ha azt nehéznek tartod, akkor elmész középfokúra és nevetve megcsinálod.


És igen, 60% felett kell lennie.

Mindenhol másabbak a feladatok, de mindenhol van egy írásbeli és egy szóbeli (utóbbi beszélgetésből és egy magnózásból áll), de hogy konkrétan milyen a feladatok felépítése az intézményenként változik.


Itt meg tudod nézni a feladatokat a BME-n, ami az egyik "legkedveltebb" nyelvvizsgaközpont: [link]


Egynyelvűnél nem kell fordítani, kétnyelvűnél kell, te tudod, hogy neked melyik a jobb, én egynyelvűre mentem, mert sokszor az van, hogy tökéletesen értem az angolt, de egyszerűen nem tudom magyarra lefordítani, ha neked nincs ilyen gondod, akkor mehetsz kétnyelvűre, bár nem tudom mivel másabb, mert ha ott van egy extra feladat akkor az szerintem mindenképp hátrány.

2014. márc. 27. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszt!:) Hat en ha megyek,akkor mindenfelekeppen ketnyelvure szeretnek menni, mert forditas megy a legjobban. De szerintem meg akkor varok vele 1-2 evet,es akkor tuti sikerulni fog:D
2014. márc. 27. 21:45
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

esetleg neten keress feladatsorokat


a nyelvvizsgaközpontoknál mindig van fent régebbi feladatsor, ami valaha vizsga volt

aztán ha megcsinálod, akkor tudni fogod, h milyen szinten is állsz a nyelvből :)


pl: [link]


kérd meg a tanárodat, h a fordítás és levél résznél javítsa ki

2014. márc. 28. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

az előző vagyok még mindig

amit küldtem az előbb, az Origo-s nyelvvizsgát feladatsor volt

itt pedig gyakorló feladatok vannak:

[link]


esetleg lehetőséged van itt próbanyelvvizsgára is, ami persze fizetős: [link]

2014. márc. 28. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Feleletvalasztos tesztet megcsinaltam, 50-bol csak 34 lett jo,ugyhogy inkabb meg varok ezzel a nyelvvizsgaval:D
2014. márc. 28. 15:51
 6/7 A kérdező kommentje:
Ja,es koszonom a hasznos valaszokat!:)
2014. márc. 28. 15:52
 7/7 anonim válasza:
14 leszek iden es jovore fogok alapfokut letenni:)
2014. márc. 30. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!