Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mit kezdjek a reál tantárgyakk...

Mit kezdjek a reál tantárgyakkal a nyelvek mellett?

Figyelt kérdés
Arról van szó, hogy a reál tantárgyak olyan szinten nem mennek, hogy sokszor már sírok, nem bírom megérteni őket, egyszerűen nem megy. Kémia dolgozatra napokat tanultam és 1-est írtam MEGINT. Viszont a nyelveket pillanatok alatt befogja az agyam, mindenféle nyelvet, amit eddig tanultam, illetve elkezdtem tanulni egyből megértettem, szavakat sem kell tanulnom, mert megjegyzem már akkor ha csak 2-szer hallom őket. Próbálok a nyelvekre koncentrálni, de így nem megy, mert matekra kell napokat tanulnom azért, hogy ne bukjak meg. Nem bírom már. :'(

2014. márc. 31. 18:58
 1/5 anonim válasza:
100%

Én is majdnem így vagyok ezzel. A nyelvekből és a humán tantárgyakból (és fizikából o.O) a toppon vagyok, de a matek az siralmas.

Elég vizuális típus vagyok, és nekem sokat segített az a mateknál, hogy színes filceket használtam, és bekereteztem/láthatóan kiemeltem a fontos részleteket, vagy képleteket. Lehet, hogy ovis módszer, de nekem bevált, és fél év alatt 3,2-re sikerült felhoznom az átlagom a bukás széléről. Remélem, neked is beválik.

2014. márc. 31. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
77%
Keress egy megfizethető tanárt, aki legalább olyan szinten el tudja ezeket magyarázni, hogy ne bukj meg, + próbálj ne görcsölni rajta. A reál tárgyak szerintem eléggé hasonlóak a nyelvekhez. Bizonyos szabályok alapján lehet eredményeket kapni dolgokra.. Próbáld meg felfogni, hogy mikor éppen mi miért történik, a képleteket és összefüggéseket pedig nincs más, be kell seggelni. (bár azok közül is van ami eléggé intuitív, mint pl fizikában elég sok dolog, ami magától értetődő).
2014. márc. 31. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Tom Benko ***** válasza:
Próbáld lefordítani őket…
2014. ápr. 1. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
49%
Érdekes, mert azt mondják a nyelvekhez ugyanaz a logika kell mint a matekhoz, nálam is ez van.
2014. máj. 13. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Én is hasonlóan vagyok. A nyelvérzékem nagyon jó, meg humánban is jó vagyok, de a reál egyszerűen nem megy.

Szerintem menj rá arra, hogy meg azért ne bukjál, de inkább a nyelvekre koncentrálj. Esetleg heti egyszer járhatnál magántanárhoz is, aki segít legalább annyira, hogy valamelyest megértsd, ha jól elmagyarázza, biztos könnyebb lesz azért kicsivel.

Meg beszélhetnél például a kémia tanároddal is őszintén, hogy te tök sokat készültél a dogára és ennek ellenére csak egyest tudtál írni, és nem tudod, mit kéne csinálnod. Ő is biztos tud valami jó tanácsot adni, meg pozitívan fog ezután hozzád állni, hogy te nem lusta vagy, sőt, nagyon szorgalmas is, csak egész egyszerűen nem megy a tárgy.

2014. máj. 13. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!