Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Angol nyelvtan, Do és a...

Angol nyelvtan, Do és a present simple/continous?

Figyelt kérdés

Nem tudom, hogy számomra miért ilyen nehéz ez a nyamvadt angol. Első kérdésem az lenne, hogy


1.) Mikor használjuk a kérdésben a to be-t és mikor a do-t?

Például

What is Bill doing now?

Mr Brown does playing cards?


2.) Itt miért simple present és miért present continous?

He will give a welcome whenever i come here

I shall go mad if this goes on much longer

May i put my car away in your garage in case anyone comes

I have an appointmentwith your chief. Now where do i go in?


illetve

The doctor is not seeing the patients today. He has been called away.


Köszönöm ha végre már valaki helyrerázza ezeket a dolgokat bennem.


2014. márc. 31. 21:24
 1/7 anonim ***** válasza:

Szia!


1.)


Egyszerű jelent-t mindig szokásos cselekvéseknél, törvényszerűségeknél, alanyra jellemző tulajdonságoknál használunk.


Pl. Én minden nap megyek iskolába. Néha szoktam zöldséget enni. Bob szereti a csokit.

A nap minden este lemegy. Ha feldobom az almát, leesik.



Folyamatos jelent legtöbbször a beszéd pillanatában folyamatban lévő cselekvés kifejezésére használjuk.


A bátyám épp tévét néz (ebben a pillanatban).


What is bill doing now? - ez helyes. Most történik, folyamatban van. Létige ragozott alakja + ige ing-es alakja.

Mr Brown does playing cards? - Semmiképp nem jó. Szórend is rossz, igeidők is keverednek.

Is Mr Brown playing cards? - Ez már jó? Kártyázik éppen?


2.)

Itt kavarás van, mert az első mondat kapásból jövőidő, és nem jelen.

He will give a welcome whenever I come here - Üdvözölni FOG engem - szivesen lát engem , akármikor jövök ide.


I shall go mad if this goes on much longer. - Megőrülök ha ez így fog folyatatódni. ez is jövőidő.


The doctor is not seeing the patients today. He has been called away.


többek között a folyamatos jelent akkor is használjuk, amikor a szokást megszakítja valami.

A mondat azt jelenti, hogy "A doktor nem fogad pácienseket ma. Elhívták -ügyelni mondjuk.


The doctor works every day. Szokásos, rendszeres cselekvés. Egyszerű jelen.


The doctor is not working today. - Megszakad a szokás, ezt a megszakítást folyamatos jelennel fejezed ki.

2014. márc. 31. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Szia!


Köszönöm szépen a segítséged! A válaszok helyessége nem tőlem függött, hanem egy könyv helyességétől. (Amire mondtad, hogy rossz, azt nem én találtam ki.)


Megy a zöld kéz.:)

2014. márc. 31. 22:29
 3/7 anonim ***** válasza:
nincs mit, remélem érted :)
2014. ápr. 1. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Hi Everybody!


I don't want to make two bites at a cherry, but...


Én úgy tudom, hogy vannak olyan igék, amelyeket nem is tehetsz folyamatos jelen időbe, és a "SEE" is ilyen. Hogy alátámasszam a mondókámat ezért rá is kerestem a témára:


[link]


...habár a kérdező által felvetett mondatban talán éppen mégis lehet, hiszen az ige (SEE) nem abban a jelentésben fordul elő...

2014. ápr. 1. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ez igaz, ezek a state és action verb közti különbségek. A see, csak mint érzékszervi érzékelés számít state verbnek, egyéb esetben action is lehet. Pl.: I'm seeing a girl. A kérdésben is action verb szóval a válasz szempontjából nem oszt-szoroz. State verbnek viszont végiggondolva nincs is helye progressive tense-ben. Pl.: Tudni v nem tudni valamit az nem egy adott pillanatra vonatkozik. Ettől függetlenül state verbeknek inges alakjai előfordulnak más helyzetekben. Pl.: Knowing how to deal with issues that my pop up is vital.
2014. ápr. 1. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Mondjuk más kérdés, hogy ilyenkor ez már nem igének minősül
2014. ápr. 1. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Erről az eszmefuttatásról eszembejutott egy érdekes kifejezés:


Seeing is believing... :-)

2014. ápr. 1. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!