Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Angolul ti hogyan írnátok...

Angolul ti hogyan írnátok fogalmazást a halálbünetésről (death penalthy)?

Figyelt kérdés

előnyei

hátrányai

érvelések mellette-ellene



2014. ápr. 3. 18:56
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
Kifejteném ezeket röviden, a saját véleményemet alátámasztva.
2014. ápr. 3. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%
Úgy, hogy először magyarul, aztán lefordítanám.
2014. ápr. 3. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%
először is kihagynám azt a "h" betűt a penalty szóból
2014. ápr. 3. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
46%

Én az előttem szóló mindhárom válaszoló ötletét megvalósítanám és segítségül hívnám a bolygó kapitányát!


Plusz írtam neked egy fogalmazást róla gyorsan, hogy ne mondd, hogy nem vagyok jó fej :P


Capital punishment is the legal killing of a person for a crime they have been proved in a court of law to have committed. In the US the death penalty is used in many states. In 1972 the Supreme Court decided that it was ‘cruel and unusual punishment’, which the Constitution does not allow, and it became illegal until 1976, when the Court changed its mind.Each state decides what methods of execution (= killing) will be used. This is usually a lethal injection (= an injection of a poisonous chemical) but other methods used include the electric chair (= a chair which sends a strong electric current through the prisoner’s body), and, rarely, hanging, a firing squad (= a group of soldiers who shoot the prisoner), and the gas chamber (= a room that is filled with poisonous gas when the prisoner is inside).In the US the death penalty is passed on people found guilty of murder. Since 1976 over 900 people have been executed. Most people who receive the death sentence appeal to higher courts, and the sentence may be changed. The legal system moves slowly, so that a long time passes between the sentence being given and the execution taking place. The result is that there are about 3 500 prisoners on death row, i.e. waiting to be executed. The state governor can give a stay of execution (= a delay so that the prisoner has time to appeal to another court) or a pardon. This can happen at any time until the execution takes place.Another reason why many death sentences are not carried out is that there is strong opposition to capital punishment. People argue that it is immoral and that if a mistake is made it cannot be put right. They also say that the death penalty does not prevent people from committing murder. Another strong argument is that more African Americans who are found guilty of murder are sentenced to death than other racial groups and this is unfair.In Britain the death penalty for murder was abolishedin 1965, but it could still in theory be passed on anyone found guilty of treason (= crimes against the state) until 1998. Some British people think that the death penalty should be brought back for crimes such as terrorism (= the use of violence for political aims) or the murder of a police officer, but Parliament has voted several times against this. In former times about 200 crimes were capital offences, punishable by hanging. The wooden gallows or gibbet on which criminals were hanged can still be seen in some places. Many criminals were hanged in public at Tyburn in London, and later at Newgate prison. Traitor swere hanged, drawn and quartered, i.e. hanged on the gallows, then taken down while still alive and their intestines cut out. Their heads were cut off and their bodies cut into four pieces.

2014. ápr. 3. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
73%
Az előző fogalmazásért elsimerésünk, de azért javaslom a kérdezőnek, hogy óvatosan kezlje azt, mert a tartalmi és nyelvtani hibák mellett igazából nem lett egy összefüggő szöveg.
2014. ápr. 3. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
Kedves 5-ös, ha gondolkoztál volna, akkor leesett volna, hogy nem én írtam, hanem másoltam. És nem igazán van benne hiba. Főleg, hogy egynyelvű szótárból van.
2014. ápr. 3. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%

És hát csak poénból raktam be :)


Most attól függetlenül, hogy a szöveg részei elég jól felhasználhatóak.

2014. ápr. 3. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:

Akkor most nem te írtad, de tudod, hogy aki írta, az honnan dolgozott?


Na, akkor egy példa: "The state governor can give a stay of execution (= a delay so that the prisoner has time to appeal to another court) or a pardon."

- Amit itt a szerző keresett, az ne ma "pardon", hanem a "clemency". A pardon telejs felmentést jelent. Ha viszont csak arról van szó, hogy a halálbüntetést kormányzói kérésre életfogytigra változtatják, az inkább "clemency" vagy "commutation".

Másrészt meg nem arról volt szó, hogy 1972-ben a halálbüntetést alkotmányellenesnek találták ,aztán négy évvel később meggondolták magukat. Ez ennél bonyolultabb.

2014. ápr. 3. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
68%
Azért nem tudok nevetni, mert eszembe jut, egyszer egy felsőfokúra készülő kérdező írt ugyanerről a témáról egy oldalt, hogy nézzük már át, és vagy egy órát szenvedtem vele, annyi ökörség volt benne, és egy katasztrófa volt nyelvileg is. És annyir nem írt, hogy kösz. Talán rájött, hogy mégsem olyan jó angolból...
2014. ápr. 3. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:

Egy az, hogy nincs igazad, nem néztél bele egynyelvű szótárba, amikor megpróbáltál belém kötni.


Itt van a 'pardon' szóhoz tartozó dolog:

[link]


---------------------------------------------------


Kettő az, hogy magyarul is meg kellene tanulnod:


"Amit itt a szerző keresett, az ne ma "pardon", hanem a "clemency"."


Mi az a "ne ma"?


"A pardon telejs felmentést jelent."


Miért nem emeled ki az adott szót, hogy jobban látszódjon? Mondjuk aposztrófokkal.

Mi az a "telejs"?


---------------------------------------------------


Három az, hogy kérdezzél meg egy anyanyelvi beszélőt a nyelvtani hibákról, rosszul használt szókincsről, és ne lepődj meg, ha pofára esel.


Pár szó egybeírva van benne (pl. "abolishedin"), de te nem ebbe kötöttél bele.


---------------------------------------------------


A történelmi hűség az meg egy olyan dolog, hogy angol nyelvvizsgán annyit hazudsz történelmi hűség címszó alatt, amennyit csak szeretnél, hogyha ezt kívánja az érdeked. Ugyanis nem azon van a hangsúly.

2014. ápr. 3. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!