Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Angolul ti hogyan írnátok...

Angolul ti hogyan írnátok fogalmazást a halálbünetésről (death penalthy)?

Figyelt kérdés

előnyei

hátrányai

érvelések mellette-ellene



2014. ápr. 3. 18:56
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:

Hát vannak benne hibák, rögtön az első mondat:

"Capital punishment is the legal killing of a person for a crime they have been proved in a court of law to have committed."

Azaz a halálbüntetés törvényes módja egy személy megölésének, akik bizonyíttattak a bíróságon hogy elkövetett.

Én ezt a kétverziót találnám érthetőnek, de javítsatok ki ha tévedek:

1.Capital punishment is the legal killing of a person for a crime that/which have been proved in a court of law to have committed.

2.Capital punishment is the legal killing of a person for a crime they have proved in a court of law to have committed.

2014. ápr. 4. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:

1.Capital punishment is the legal killing of a person for a crime that/which HAS been proved in a court of law to have BEEN committed.

2.Capital punishment is the legal killing of a person for a crime they have???? ( WHO ARE THEY? PROSECUTION OR WHICH LEGAL TEAM?)

proved in a court of law THAT ACCUSED/S HAS/HAVE committed.

2014. ápr. 4. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:

Tényleg nem akarok kötöszködni, csak annyira tetszik, hogy mennyi ember van, aki mindent jobban tud a másiktól... :-)


Szóval, ha magyarul azt mondom, hogy:

1.: Éhes vagyok.

...azt megértitek...

Ha azt mondom, hogy:

2.: Vagyok éhes.

...megértitek...

Ha azt mondom:

3.: Éhes én vagyok.

...érdekesmód azt is megértitek...


Szóval Ti miért vitatkoztok? :-)

2014. ápr. 4. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
NIncs vita, csakis hozzaszolas.
2014. ápr. 4. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
#12-es köszi, igen már kicsit fáradtan írtam át, de a They az maradhat nem? Elvégre a bűnösséget csak az ügyészség/ügyész bizonyítja nem a vádlott vagy a bíróság.
2014. ápr. 4. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
Velemenyem szerint a they nem eleg. Azt hogy "mindenki tudja", a tanar meg nem fogadja el. Sot, ha olvasol crimi ujsag cikkeket, ott is mindig meg van, hogy kiindit eljarast, stb. A csoport neve es beosztas.
2014. ápr. 4. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:

Itt egy változat, ha mindenképpen át szeretnétek írni:


Capital punishment is the legal killing of a person for a crime of which they have been found guilty in a court of law.

2014. ápr. 4. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
Koszi.
2014. ápr. 4. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

13-as, azért, mert például a 2-es típusú mondatok nem elfogadottak nyelvvizsgán.


Ez a "kötöszködni" neked nagyon tetszik :) Csak azért mondom, mert múltkor is láttam (tippem az lenne, hogy nálad).


[link]

2014. ápr. 4. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:
köszi a segítséget :)
2014. ápr. 6. 15:24
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!