Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Valaki tud tanácsot adni hogy...

Valaki tud tanácsot adni hogy hogyan készüljek fel az angol nyelvigámra, vagy van itt olyan aki tud segíteni? Többi len kicsit bonyolult.

Figyelt kérdés

Tehát a helyzet igen röviden:

1) 17 éves vagyok és jaaa hát elég szégyen hogy még nincs nyelvvizsgám

2) Töri faktos vagyok ahol nagyon sokat követelnek ezért napi 2-3 órát áldozok a történelem oltárán deee nincs gond mert ez csak alapjaiban vágja tönkre a többi tantárgyhoz való hozzá állásom

3) jaaaa hát igen nos nem vagyok egy nyelv zseni most olyan öhhmmmm hát izé szinten lehetek szóval hagyjuk is....


Tehát értelmetlen monológokat írogató kislány kérdezi: azonkívül hogy angolul nézek néhány egyébiránt nézhetetlen limonádé filmet meg sokat olvasok angolul...

Tehát ezenkívül tud valaki segíteni?

meeert eddig ez nem valami hatásos



2014. ápr. 8. 16:23
 1/9 anonim ***** válasza:
Mondjuk felvehettél volna angol faktot is, és akkor a tanár felkészítene az emelt angol érettségire, ami 60%-tól nyelvvizsga. De nem értem, minek erőlteted, ha azt mondod, béna vagy belőle. Menj különórára, mást nem nagyon tudsz csinálni.
2014. ápr. 8. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Minek erőltetni ha nem megy???

ohh ha én mindent feladnék ami nem megy akkor nem itt tartanék..semmise megy de mindent csinálok egy idő után minden megy


amúgy nem tudok felvenni több faktot mert már így is túl léptem a keretem

2014. ápr. 8. 16:41
 3/9 anonim ***** válasza:

Szia!


Nem szegyen, hogy nincs 17 evesen.. van akinek kesobb sincs, es emiatt egyetemet nem tud elvegezni konkretan.. eleg sok ilyenrol tudok..


Kozepfokra keszulsz? Mert nem irod.

Amugy a tortenelem a vilag leghaszontalanabb dolga, ne haragudj meg de nem fogsz vele sokra menni az eletben, ha napi 2-3 orat az angolra aldoznal az sokkal hasznosabb lenne, es mar reg meglenne a nyelvvizsgad. Az egyetlen gond az az, hogy az iskolai nyelvoktatas ATLAGOS szinvonala az orszagban rendkivul alacsony, tehat ha magadtol nem teszel hozza semmit, akkor altalaban nehez sikeresen letenni egy JOBB fajta nyelvvizsgat, igazabol sulifuggo, azert irom igy. Nekem az altalanos iskolaban jo nemettanarom volt, nyelvvizsgat tettem nemetbol 8. osztalyban, gimiben olyan szinten leepult a nemet tudasom h alapfokot sem tudtam volna megcsinalni gimi vegere, mert ott rosszabb tanarom volt..

Szoval szerintem keress egy magantanart, en azt mondom ismerosokon keresztul erdemes, meg jobb ha van rokonod, baratod aki tud segiteni ingyen, es akkor minden szempontbol jol jarsz, es ismerkedni is lehet, ha megismersz olyan embert aki tudja a nyelvet akkor mar ugyis alap lesz hogy segit, legalabbis normalis emberek kozott igy szokas, nekem is sok angol ismerosom van, es igy legalabb tanulod a szlenget is, nem csak a nyelvvizsga-specifikus szokincset. (ami az eletben kb semmit sem er.. bar ez is nyelvvizsga-fuggo).

Magantanart ha talalsz akkor majd ugyis arra koncentralsz ami gyenge pont nalad, es hamar meglesz a nyelvvizsga. Tanfolyamot azert nem ajanlok mert egyreszt rugalmatlanok (idobeosztast illetoen, meg mast illetoen is), masreszt nekem nagyon negativ tapasztalataim vannak, amit most nem reszletezek itt.

Eleg sok embert ismerek aki otthon van a nyelvek teren (tehat van 3-4 nyelvvizsgaja, es nem eppen alapfokrol van szo.. meg az ilyen legkonnyebb kozepfokrol..), de olyat aki igazi nyelvzseni, meg nem lattam. Vannak nagyon szorgalmas emberek, akik raadasul csak a nyelvre koncentralnak (a tortenelem helyett), na ok sokkal gyorsabban tanulnak meg egy nyelvet, foleg ha jarsz pl. kulfoldre ott is ismerkedsz emberekkel, az is meggyorsitja a folyamatot. Lenyeg, hogy mindenki kepes fejlodni ha akar, a nyelvzseni az meg nagyon ritka, sokkal ritkabb mint ahogy egyesek azt hiszik. Szoval csak biztatni akarlak hogy probalj a nyelvtanulasra koncentralni kicsit, es akkor meglesz a nyelvvizsgad.. ^^

A filmekkel annyi a gond, hogy a nyelvvizsgan majd megszivatnak a nyelvtannal (na meg a szovegertessel egyes nyelvvizsgakon..), amit a filmekbol nem nagyon fogsz megtanulni, az a bajom hogy nem tudom pontosan milyen nyelvvizsga erdekel Teged, ugyhogy most errol sem tudok tobbet irni, de erdemes olvasgatnod angol nyelvtankonyvet, rengeteg van. Egy bizonyos szint felett erdemes filmet nezni, meg konyveket is olvasni (csak konyorgom ne konnyueket, hanem olyanokat amiben sok az ujdonsag a szamodra!! pl. szokincset illetoen :)). En inkabb konyveket olvasok, nem vagyok egy nagy filmrajongo, de ez az en bajom.


"ohh ha én mindent feladnék ami nem megy akkor nem itt tartanék..semmise megy de mindent csinálok egy idő után minden megy " -> amugy ez jo hozzaallas.

2014. ápr. 9. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszi a segítséget, azt hiszem felkeresek valóban egy magántanárt mert igen meggyőző érvek garmadát sorakoztattad itt fel. Nagyon hasznos válasz volt!


Amúgy az hogy a törit nem hasznos tanulni mélyen beépült mégis elmondhatatlanul téves nézet a társadalmunkban. Ha nem ismered a történelmet akkor az élet bármilyen területén is akarsz sikeres lenni sok tekintetben kudarcra vagy ítélve. De ahoz hogy ezt úgy kifejtsem hogy megértsd kéne egy óra mert ez val szeg most nem győzött meg.

Bár abban hiszek én is: Ismerni a múltat, tervezni a jövőt, de élni a mát kell.....de nagyon nagyon nagyon kell ismerni a múltat

+ én val szeg ezen a vonalon is megyek tovább szóval nekem hasznos


DE lehet kicsit felfüggesztetem és áldozok az idegen nyelvek oltárán naponta pár órácskát a töri mellett

2014. ápr. 9. 21:02
 5/9 A kérdező kommentje:

áááááá elolvastam újra: leghaszontalanabb? leghaszontalanabb???? LEGHASZONTALANABB???

uh ez de fáj


egyetértek idegen nyelvek hasznosabbak ergo tanuld azt? Igeeen meg neeem ne csak azt....juj ez de fájt kést forgatnak bennem...


uhh gyerekek irok elről egy könyvet azt kiadom mert ez DURVA



kedves válaszoló:előbbi monológom nem neked szólt (nem csak neked) még egyszer köszi a választ

2014. ápr. 9. 21:05
 6/9 anonim ***** válasza:
legalább dobd be, hogy honnan valósi magántanárt keresel, -- lehet hogy már itt is jelentkezik akkor valaki :)
2014. ápr. 9. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Tőlem lehet Ugandáról valósi is csak most Budapesten legyen és perfekt angolja legyen meg ugye legyen ja és legyen...


Azt vettem észre gyakran használom a legyen szót no sebaj hát legyen

2014. ápr. 9. 21:10
 8/9 anonim ***** válasza:
Oksa, akkor majd priviben folytathatjuk, ha alkalmas :)
2014. ápr. 9. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

En vagyok az aki a hosszut irta.

Nem akartam serto lenni, az a helyzet hogy nekem sok gimis osztalytarsam ment tovabb tortenelemmel, es egyik sem vegez ertelmes munkat ma (ertsd: el meg jol a fizetesebol+erdeklodik a szakmaja irant). Olyat is tudok aki elkezdte az egyetemet, el is vegezte , utana rajott h ez meg sem erdekli, azt hiszem egyiptologia volt, de mar reg volt sajnos.. lenyeg hogy utana munkat sem talalt, mert volt egy vegzettseg a kezeben amit nem akart csinalni. En elhiszem h Te tudod mit akarsz csinalni, csak azt akartam elmagyarazni , hogy a vilagban mas dolgokra sokkal nagyobb igeny van , es sokkal jobban meg is fizetik, mint a multban valo kutakodast. Amugy megertem h annak is vannak szepsegei, de ha a vilag ilyen, akkor valamilyen szinten muszaj alkalmazkodni, es en is tudnek orakig beszelni errol, de valoszinuleg akkor vagy megolnenk egymast a vita soran vagy inkabbnemiromle, de en tudom a masik vegkimenetelt is.. xD szeretek vitazni de ha latod hogy mi hasznos es ertelmes a vilagban akkor muszaj valahol kompromisszumot talalni, ez olyan mint pl. nem a vilag legkihaltabb nyelvet tanulod hanem az angolt, mert az angolra mindenhol szukseg van. En pl. nem azert tanultam tobb mint 12 evig angolt mert erdekelt, sot a kiejteset utaltam es utalom ma is, a kulonbozo akcentusokrol ne is beszeljunk, London a legjobb hely ebbol a szempontbol, annyira sokszinu, szinte mindenki mashonnan jott :)

Amugy ha mar itt tartunk, azert is kene angolt tanulnod, sot lehet mas nyelvet is, mert tortenelemmel aztan abszolut nem eri meg itt MO-n foglalkozni, szoval ha jot akarsz elobb-utobb ugyis kulfoldon kotsz ki, vagy itt porosodsz valamelyik egyetem tanszeken egy alulfizetett oktatokent, ami sajnalatos, de ez van :\ ugyhogy Neked mindenkepp megeri nyelvet tanulni. Es ne ram haragudj, de 17 evesen mar lasd olyannak a vilagot amilyen es lasd hogy mire van szukseg es mire nincs :) Ha kitartasz a tori mellett akkor meg hajra, ugy latom akarat az van benned, de mondom inkabb a masik iranyba akarnalak terelni :)))

tovabbi szep estet:))

2014. ápr. 9. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!