Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Milyen nyelvet éri meg tanulni?

Milyen nyelvet éri meg tanulni?

Figyelt kérdés
Most fejeztem be a német nyelvet és szeretnék még egyet megtanulni. Az angolhoz nincs tehetségem ezért az orosz a francia a spanyol a görög és az olasz között gondolkodom. (angolt 10 éve tanulok és a mai napig nem értem a német könnyen ment 2 és fél év alatt és most még latint is tanulok a nagy részét értem a fordításoknak viszont a tömény lényeget ott se tudom. Azt is szeretném kérdezni hogy manapság a felsorolt nyelveket mire lehet használni. Köszönöm az értelmes válaszokat.

2014. ápr. 12. 23:56
 1/8 anonim ***** válasza:
75%

Szerintem az angolnál 2 fontos dolog van, ami eltér a némettől.


1. Odáig könnyű eljutni, hogy az ember makogjon valamit. Németben ez nehezebben indul be.


2. Odáig jóval nehezebb eljutni, hogy az ember önállóan, pontosan tudja tanulni az ember. De ez is csak egy kis szorgalom kérdése. Utána már könnyű. És az angol az mindenhez jó valamennyire.



A kérdésre sajnos nem tudok választ adni tapasztalati alapon.

2014. ápr. 13. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
54%

Ha a gyakorlati hasznát nézzük akkor orosz, francia és spanyol éri meg, de a három együttvéve sem ér annyit mint az angol.

orosz, spanyol - főként nemzetközi kereskedelem és logisztikai területen

francia - inkább politika, jog, nemzetközi kapcsolatok terén


Franciával mint a nyelvvel úgy önmagában semmi baj, de a francia emberek nem túl barátságosak a nyelvet tanuló külföldiekkel. Viszont oroszok és spanyolok már egyből befogadnak ha úgy nagyjából már tudsz egy italt kérni.

2014. ápr. 13. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
26%
Eszperantó, lovári.
2014. ápr. 13. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
61%

Az én javaslatom, hogy amíg angolból egy középfokot nem érsz el, addig inkább semmilyent. A mai világban angol nélkül elveszett vagy. Szóval először azt próbáld meg még egyszer. A francia szerintem (ez megint az én véleményem) nagyjából a némettel van egy szinten, az angolnál fokokkal nehezebb. Én 4 év folyamatos tanulással is csak egy B1-es szintre voltam képes megtanulni tanár mellett, pedig imádtam és érdekelt is. Szóval a lényeg az, hogy melyik érdekel úgy igazán. Nekem a finn a mániám, sokan hülyének néznek, hogy minek tanulom, semmi hasznát nem veszem, de nekem ez tetszik, és kész.


Na de rád visszatérve. A görög nem sok mindenre jó, esetleg Görögországban és Cipruson veszed hasznát. Az olasz szép-szép, de irtó nehéz, és Olaszországon kívül csak a vele szomszédos országoknak a peremén értik meg. Ellenben azt hallottam, hogy manapság sok olasz cég dolgoztat Magyarországon, szóval valamire mehetsz vele, de pusztán a nyelvtudásod nem lesz elég. A spanyol itt Európában nem igazán keresett nyelv, az országban viszont nyelvtanár hiány van belőle. Errefelé nem annyira felkapott nyelv, mint sokan hiszik. Az orosz viszont jól jöhet, mivel a mi kis Viktorunk igen barátkozik régi bajtársainkkal, így még lehet, hogy sok hasznát veszed. A némettel viszont jól döntöttél, állítólag világszinten is elsők között van a német nyelv hasznossága, bár elég csúnya, azt meg kell hagyni. Sokan nem is hinnék, de Dél-Amerikában és Japánban olyan szinten tanulják a diákok, mint nálunk. És állítólag a világon kiadott könyvek 30%-a német nyelven íródott. A latint viszont én nem tudom nagyra értékelni, ha orvosi-biológusi pályára szánod magad, akkor lehet érdemes.


Ezek mind saját vélemények, ha valamit netán rosszul tudok, javítsatok ki!

2014. ápr. 13. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
35%
Én javítanék, ha nem baj. Tudom, mindig azt mondják, hogy ez mennyire szubjektív, de én még az életben nem hallottam ilyet, hogy az olasz irtó nehéz.. ugyanis nem az, egyáltalán nem. Olasz a minorom spanyol mellett az egyetemen, és nyilván nagyon sokat segít, hogy mikor elkezdtem már tudtam spanyolul elég jól (bár nehézséget is okoz közben, hogy nagyon lehet keverni a kettőt), de ettől függetlenül is kifejezetten könnyű nyelvnek tartom, legalábbis egy magyar számára a legtöbb gyakran használt nyelvhez képest. Franciánál, németnél mindenképp könnyebb, ezeket is tanultam, szval nem a levegőbe beszélek, úgy gondolom az orosznál is, mert annak nagyon más a nyelvtana, és a legtöbb magyar első idegen nyelve az angol német, amiknek a nyelvtana sokkal közelebb áll az olaszhoz mint az oroszé. plusz az írást is meg kell tanulni az orosznál. sztem nem v nem sokkal nehezebb az angolnál és a spanyolnál, durván egy év alatt nulláról középfokra hozható, bár ehhez vakulásig kell tanulni és ez olyan határeset középfok lesz. és bár én nem így voltam vele, mert mellette sok dolgom volt, de spanyolt 1 év alatt tanultam meg ilyen szintre, és mint mondtam nagyon hasonlít a két nyelv, szval higgy nekem, az olasz minden csak nem írtó nehéz.;)
2014. ápr. 15. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
65%
ja és még annyit a hasznosságról, hogy az olasz a zene, a művészetek és az európai kultúra egyik legfontosabb nyelve és bár gyakorlatiasabb területeken, gazdaságban kevésbé hasznos, és elmarad az angoltól, némettől vagy franciától, ez a különbség nem olyan hatalmas, mint ahogy sokan gondolják, az pedig végképp marhaság, hogy teljesen haszontalan lenne, akár még az üzleti életben is(lásd olasz cégek Magyarországon)
2014. ápr. 15. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
55%
Szerintem az olasz egyáltalán nem nehéz, én német után tanultam és rengeteget át tudtam ültetni a nyelvtani logikából, bár nem egy nyelvcsalád. Én azért bátorítanálak az angolra is, főleg azért, mert az angol főként latinból átültetett szavakkal operál (én is tanultam latint). Az angolhoz sem tehetség kell, hanem a logikáját kell megérteni. Az olasz egy latin-német duó után szerintem relatíve könnyen vehető nyelv tapasztalataim alapján, de lehet, hogy csak az én olvasatomban. :) A 10 éve tartó angoltanulás, ha simán, suliban tanultad, nem jelent feltétlenül sokat, én 12 évig tanultam németet (általános+gimi), mégis egy magántanár tette helyre a fejemben a dolgokat kb. 1 év alatt. Lehet, hogy neked is csak egy jó tanár kéne angolból; úgysem tudod a nyelvet megkerülni, középfokú szintet "illik" elérni.
2014. ápr. 16. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
52%
francia! nagyon jó nyelv, szép, és én is angolt tanulta előtte de én se boldogultam...viszont a franciával nagyon jól jártam, a nyelvtana se nagyon nehéz, persze bele kell rázódni, nekem teljesen megváltoztatta a nézőpontomat jóirányba a nyelv iránt nagyon szeretem! :)
2014. ápr. 18. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!