Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Egyedül (tanár nélkül) meg...

Egyedül (tanár nélkül) meg lehet tanulni az angol vagy az olasz nyelvet?

Figyelt kérdés
2014. márc. 24. 21:22
 1/7 anonim ***** válasza:
Bizonyos szintig meg lehet
2014. márc. 24. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Igen, az angolt mindenképpen.

Szavakat egyedül is tudsz tanulni, a nyelvtant be kell gyakorolni (azon nincs mit elmagyarázni), mindkettőhöz könyvek ezrei állnak rendelkezésedre. Ami nehézzé teszi ezt a "módszert" az a beszéd és a szövegalkotás.


Azonban a szókincs és a biztos nyelvtani háttér ismeretében nem okozhatnak ezek sem problémát, a kiejtést pl. rengeteg YouTube videó segíti (a manapság oly' divatos filmnézés szerintem maximum a szlenget fejleszti, valamint a legtöbben csak tettetik, hogy értik a filmet, esetleg felirattal nézik, ami értelemszerűen rontja az élményt).

Türelem és kitartás kell hozzá, de nem egy embernek (pl. nekem) sikerült felsőfokig eljutni úgy, hogy sosem volt nyelvtanárnál.


Az olaszról nekem nincsenek személyes tapasztalataim, de az is hasonló elven működhet.

2014. márc. 25. 02:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Az olaszt is meg lehet tanulni.


Az én módszerem, hogy első lépésben olyan könyveket vettem, amiben benne vannak a feladat megoldások - így tudom ellenőrizni magam, nagyon odafigyelek a magyar és az olasz gondolkodás közötti különbségekre.


Igyekszem az összes olvasmányt lefordítani magyarra (ahogy a magyar mondaná, tehát sokszor nem szó szerint), aztán időről-időre visszatérek és próbálom leírni olaszul a magyar fordítást.


Ezenkívül sokat olvasok - olaszul - képregényeket (a Diabolik sorozatot pl.), regényeket, és igyekszem újra fellelni a már olvasott és írt szavakat, kifejezéseket.

Az újságolvasással vannak nehézségeim, de azt is gyűröm...


Nézek filmeket (lehetőleg felirat nélkül, még az olaszt is leveszem, mert nem ugyanazt írják, ami elhangzik, és ez zavaró) hallgatok zenét és rádiót, ott ugyanúgy igyekszem megtalálni a már tanult nyelvtani szabályokat, kifejezéseket. A TV elé oda van készítve egy füzet, amibe beleírom, ha valami újat hallok.)


Nekem megoldást jelent, hogy nem ragaszkodom ahhoz, hogy hallgatás közben mindent magyarra fordítsak, hanem igyekszem rögtön a jelentésre asszociálni.

Most készülök a C1 nyelvvizsgára (CELI)


Az olasz mindemellett nehéz.

2014. márc. 25. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Angolt biztos, hisz világnyelv, tele van a net is mindenféle segítséggel, könyvek millió vannak, illetve a Duolingo-n is már lehet magyarról angolul tanulni.

Alapokat tanuld meg, gyakorold be, aztán kezdj egy filmeket nézni angolul és magyar felirattal, aztán egy idő után válts át angol feliratra, aztán meg felejtsd is a feliratot, így menni fog.

Nekem is csak az alapokat tanították meg általános suliban, aztán mondhatni magamtól fejlődtem, és mára folyékonyan beszélek.


Könyvek közül egyébként az Oxford-ot ajánlom, bár nem tudom az nulláról kezdi-e a tanítást, de ha azt a könyvet rendesen átolvasgatod, akkor 1 év múlva már középfokú nyelvvizsgára is mehetsz.

2014. márc. 25. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
szerintem nem lehet egyetlen nyelvet sem, de hajrá, aki elég kitartó, évek alatt biztos valamit elér. csak nincs visszaigazolás, ha valamit te "úgy gondolsz, hogy azt jelenti/úgy kell mondani, stb", akkor az rögzül, és lehet, hogy 5 év múlva szól valaki, hogy azt nem úgy kell használnod, de addigra már olyan mélyen benne lesz a fejedben, hogy esély nem lesz arra, hogy elfelejtsd...
2014. márc. 26. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Persze, hogy lehet! Egy éve kezdtem el tanulni olaszul és a múlt hónapban lett meg a középfokú nyelvvizsgám. Ne foglalkozz azokkal, akik szerint nem sikerül! Ha tényleg érdekel a nyelv, alig fogod várni azt a napi 1-2 órát, amit tanulással töltesz.
2014. ápr. 19. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

" szerintem nem lehet egyetlen nyelvet sem"


Igen, ezt szokták mondani a nyelv tanárok. Te elhitted nekik vagy te is tanár vagy aki az állását félti? ;-)

2014. jún. 17. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!