Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Az angol középszintű érettségi...

Az angol középszintű érettségiről milyen tapasztalataitok vannak?

Figyelt kérdés

Van már középfokú ECL nyelvvizsgám. Igényel az érettségi ennél több tudást?

Mennyire szoktak nehezek lenni a feladatok?



2014. ápr. 25. 19:30
 1/7 anonim ***** válasza:
Hogy igényelne már? Az érettségit mindenkinek le kell tennie B1 szinten, a nyelvvizsga egy ennél nagyobb teljesítmény, hiszen nem mindenki tudja letenni (B2)!
2014. ápr. 25. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Akkor pontosítom a kérdésem. 90% fölött akarok leérettségizni belőle, a nyelvvizsgám meg 60 és 70% között lett meg (ugyebár 60% fölött már megkapja az illető a nyelvvizsgát.

Tehát így igénylek extra tudást, hogy 90% fölötti eredményt érjek el? És ha igen, akkor minek a tanulására menjek rá, nyelvtant mennyire kell tudni?

2014. ápr. 25. 20:00
 3/7 anonim ***** válasza:
Van esélyed a 90% fölöttre, de ennek egy részét magad is tudod ellenőrizni, ha megcsinálsz néhány meglévő érettségit, ami megoldókulccsal elérhető. Csak a levelet és a szóbelit nem tudod magadnak lepontozni, de gondolom, az iskolában legalább egy próbaérettségit csak csináltatok. Nem a nyelvtan a legfontosabb, de azt igazán neked kell tudni, hogy mik a te bizonytalan területeid.
2014. ápr. 25. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Én tavaly októberben csináltam angolból előrehozottat. Előtte 3 hónappal nyelvvizsgáztam (City & Guilds, középfok). Az írásbeli elég jól sikerült, 95%-os lett. A szóbeli kevésbé, az 70%-ra sikerült. Mivel az ECL szerintem nehezebb mint a City, biztos meglesz a 90%. Nekem az érettségi írásbeli is 95% lett, a szóbeli meg 100%, úgyhogy összesen 96%. Én is a 90%-ra hajtottam, de miután megtudtam hogy az írásbeli ilyen jó lett, már nem paráztam mert a szóbeli nem olyan nehéz mint a nyelvvizsgán és szerencsére jófej vizsgáztatót kaptunk. Szerintem neked még jobban is sikerülhet mint nekem :)
2014. ápr. 27. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
És a feladatok se túl nehezek. A writing nagyon könnyű, a szövegértésbe néha van 1-2 nehezebb kérdés meg a nyelvhelyességbe is. A listening is könnyű volt szerintem.
2014. ápr. 27. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
NULLA az egész középszintű angol érettségi. komolyan, egy vicc. nevetve megcsináltam, pedig előtte a tanárom folyton belém kötött, hogy így meg úgy nem lesz meg az érettségim (ezzel persze beparáztatott)...96% lett.
2014. ápr. 29. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Azta!!! Gratulalok akkor mindannyiotoknak :)

most feldobtatok a kedvem, remelem hasonlo sikerelet fogok elerni enis :)

2014. ápr. 30. 00:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!