Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » ITK Origó nyelvvizsgára...

ITK Origó nyelvvizsgára szeretnék menni. Szerintetek nagy eltérések vannak szigorúság tekintetében a vizsgahelyszínek között?

Figyelt kérdés
Teszem azt mondjuk a budapesti helyszínen a központjukban a vizsga nehezebb, de mondjuk egy Pest megye-i helyszínen picit engedékenyebbek.
2014. ápr. 28. 15:46
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem hinném. persze jó vizsgáztatót kell kifogni, de úgy gondolom a legtöbb helyen azonos. Főleg, hogy központilag javítják és nem vizsgahelyileg.
2014. ápr. 29. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Az írásbeli résznél gondolom nincs eltérés, hiszen valóban a központ javítja, de a szóbelin már lehet, hogy egy vidékire kit küldenek ki. Úgy gondolom, ha a központjukban csinálnám meg ott sokkal nehezebb lenne, mint egy kihelyezett vidéki Egyetemen. Talán jobban belekérdeznének a témákba, vagy a szituációs részt nehezítenék meg vagy az esetleges kiejtési, nyelvtani hibáimat vennék szigorúan. Ha meg azon az Egyetemen csináltatnám meg, ahol a diplomámat kéne megkapnom, akkor talán nem feszélyeznének feleslegesen. Így is már előre félek az egésztől. Félek, hogy idegességemben meg sem merek szólalni és még a vizsgáztatót sem fogom megérteni. Ez lenne az első próbálkozásom, ezért parázok ennyire :)
2014. ápr. 29. 09:22
 3/5 anonim ***** válasza:
Nyugi! Ne parázz. Illedelmes legyél és kicsit elegáns. Ezek nagyon jó pontok. Én is hebegtem össze vissza, a vizsgáztatót sem értettem meg sokszor, de meglett.
2014. ápr. 30. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én a saját tapasztalatomat tudom elmondani. Én a BME nyelvvizsgaközpontban vizsgáztam és nagyon korrektek voltak. A szóbelin nem szívattak feleslegesen. Az első kérdésnél leblokkoltam és egy szó sem jutott hirtelen eszembe. De utána megnyugodtam és meg is lett a szóbeli.
2014. ápr. 30. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a biztatást, olyan aranyosak vagytok! Örülök, hogy a szóbelin lazák, mert én a beszéd résztől féltem eddig a legjobban, de hála Nektek most már nem tartok tőle :)

Köszönöm :)

2014. máj. 1. 16:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!