Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Milyen módszerrel a legjobb...

Milyen módszerrel a legjobb idegen nyelvet tanulni?

Figyelt kérdés

Francia nyelvet szeretnék elkezdeni tanulni, de nem tudom melyik lenne a legjobb módszer.

Ti hogy tanultatok idegen nyelvet?

Köszi a válaszokat.



2014. máj. 2. 16:03
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom tanárhoz fogsz-e járni vagy önszorgalomból akarsz tanulni.

Én finnül tanulgatok, tanárt ebből a nyelvből lehetetlen találni, úgy h marad a magam vagyok a tanárom verzió.

Keress egy olyan nyelvkönyvet, amiről úgy gondolod h jól elmagyarázza a nyelvtant, könnyen érthető. Mindennap szánj időt a nyelvre, pl. reggel és este is. Lehetőleg ne csöndben tanulj, hanem hangosan olvass fel, szerintem úgy jobban memorizálódik a dolog, ha folyamatosan felmondod magadnak, a nyelvkönyvekben vannak példamondatok, a leckék végén megtanulni való szavak. Ha kell, 10-szer is olvasd vissza a mondatokat, úgy már egészen biztosan megragadnak. Ha úgy érzed egy leckén átrágtad magad és megértetted, lépj a következőre. Néhány naponta nézd vissza az előző leckéket, ismételni, ismételni.

A sikeres nyelvtudáshoz kell még egy fajta megszállottság, vagyis olyan hozzáállás, h te ezt tényleg szeretnéd megtanulni, mert érdekel, nem pedig azért mert kötelező. Ha tényleg szeretnéd megtanulni, akkor szerintem könnyű megtanulni. :)

2014. máj. 3. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
Ajánlom letölteni a Duolingo applikációt...
2017. júl. 15. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!