Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Milyen német könyvből érdemes...

Milyen német könyvből érdemes tanulni újrakezdőként?

Figyelt kérdés
Németből szeretném feleleveníteni egykor egészen jó nyelvtudásomat, ami mára használat híján megkopott, így amikor legutóbb belenéztem egy középszintű érettségibe, azt tapasztaltam, hogy pl. a melléknévragozás is kiesett. Milyen német könyvet ajánlanátok ahhoz, hogy felfrissítsem nyelvtudásomat, ha azért nem teljesen a kezdő szintről szeretném újrakezdeni?
2014. máj. 6. 16:27
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Ha csak a nyelvtanokra van szükséged, akkor Maklári Tamás: Német nyelvtani ABC a neked való. Abban az összes nyelvtan magyarul van elmagyarázva.


Ha szókincsre is szükséged van és szeretnél feladatokat megoldogatni, akkor Maros Judit: Kon-takt című könyveit érdemes végigvinni. A harmadik kötet B1-es szintre, a negyedik B2-esre visz el. Nem tudom, most milyen szinten állsz és honnan kell frissítened. Szerintem érdemes a harmadik és negyedik kötetet megvenni munkafüzettel együtt és végigmenni rajtuk, elég jó könyvek. Fiatalos témák, sok-sok magnós feladat, egyszerűen: szuper! :)

2014. máj. 6. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Maklári Tamás "Lazán németül" -
2014. máj. 6. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!