Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hol érdemes nyelvvizsgázni?

Hol érdemes nyelvvizsgázni?

Figyelt kérdés
Szeretnék nyelvvizsgát tenni, de nem tudom hová menjek. Írásban jobb vagyok, mint a beszélgetésben (bár szerintem ezzel a legtöbben így vannak). Középfokot szeretnék letenni. Hol lenne a legjobb németből és hol angolból?

2014. ápr. 27. 10:47
 1/8 anonim ***** válasza:

Mihez kellene?

A pontok miatt (felvételihez)?

2014. ápr. 27. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ha csak a pontok miatt kellene, akkor a Dexam vagy

a Telc nem olyan nehéz (mindkét nyelvből)

2014. ápr. 27. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!:)

Még arra lennék kíváncsi, hogy melyikre menjek, ha használni is szeretném majd később a nyelveket. Tehát melyik a "nemzetközileg" is elismert?

Egyébként én a Telcről azt hallottam, nehéz, sokaknak többszöri nekifutásra sikerült csak. Mik a "buktatók"?

2014. ápr. 27. 11:20
 4/8 anonim ***** válasza:
53%
Itthon az Origo-t ismerik el a legjobban. Fordításra szerintem jobban rámennek, mivel kétnyelvű a vizsga. Írásbelije nehezebb, mint a többinek. Szóbelire még csak most megyek, arról egyelőre nem tudok nyilatkozni, de ismerősöm nemrég volt és neki csak pozitív tapasztalata van. :) Nagyon rendesek és segítőkészek voltak, jó hangulatú volt a vizsga, nem húzták be a csőbe, oldották a feszültséget, nem kötekedtek. Remélem nekem is ilyen élményem lesz. Egyébként neki sikerült is a vizsga, nagyon jó százalékot ért el. :)
2014. ápr. 27. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
53%
Írásbelije attól még hogy nehéz, teljesíthető, nekem is szerencsére sikerült, habár nem tudtam rá annyit készülni, amennyit szerettem volna (érettségi miatt).
2014. ápr. 27. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
41%
Az ÖSD (német) nemzetközileg elismert, és osztrák, ezért ha később Ausztriában, de akár Németországban, vagy Svájcban szeretnél dolgozni, akkor ezt válaszd, a (külföldi) munkaadók többre tartanak egy ÖSD-t, mint egy Origót.
2014. ápr. 27. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ha később is hasznosítani akarod, akkor németből a BME, DSD és Goethe angolból pedig a TOEFL vagy a Cambridge a legjobb választás.
2014. ápr. 28. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ebbe csak annyi a szomorú, hogy mindenki külföldben gondolkozik... ez az én véleményem. Először itthon kellene munkát keresni, nem egyből külföldre menni.

Ismerőseimnek van nyelvvizsgája, pontosan nem tudom milyen típusú, de nem Origo az biztos, és amikor elmentek állásinterjúra, beszélgetni akartak velük angolul, hát annyit mondtak, hogy siralmas... inkább tanulják még a nyelvet. Ha itthon ezt mondják, külföldön majd megdicsérnek azért a tudásért? Nem hiszem.

2014. máj. 3. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!