Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Jó angolosok tudnátok segíteni?

Jó angolosok tudnátok segíteni?

Figyelt kérdés

angol házinál levél írást kaptunk. [link]


30.ik oldalán levő feladat.És ezt írtam:


Dear Mr Hill

I am writing to apply for the job of kitchen hands.I have found the advertisement on the internet.

My name is x.y.,I am 20 year-old girl from Hungary.I spending 6 months in Melbourne on a scholarship.I would like to join a great team and to earn some money.

I would like to do washing dishes,and decorating fancy desserts and I would like to work 8 cloks on weekday.Could you tell me something about any necessary training?

I look forward to hearing from you.

Yours sincereally

X.y.


Jó ez így vagy hol van benne hiba?


2014. máj. 6. 21:59
 1/9 anonim válasza:

I am a 20 year-old girl from Hungary.

I am spending 6 months in Melbourne on a scholarship.

I would like to work 8 clocks on weekdays.

I am looking forward to hearing from you.

Yours sincerely,

2014. máj. 6. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:

Bocsi ez így helyes:

I am a 20-year-old girl from Hungary.

2014. máj. 6. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

job for

i"m spending

i would like to washing the dishes- sztem ez így helyes

to work for 8 hours on weekdays

could you tell me if any training is necessary

sincerely

remélem jók amiket írtam

2014. máj. 6. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Van benne bőven hiba:

"I spending" - I am spending

"I would like to do washing dishes" - helyesen: I would wash dishes, de inkább így fejezném ki: "I could wash dishes, decorate fancy desserts..."

"cloks" - hours. (ez eléggé súlyos hiba, és egyébként clock)

"sincereally" - sincerely


Egyébként nagyon kevés a kötőszó, és ettől nagyon távirat beütése van. És stilisztikailag sem egészen kerek (pl. nem világos a címzett számára, mi köze az ösztöndíjnak a pénzkereséshez és a nagyszerű csapathoz való csatlakozásnak egymáshoz.

2014. máj. 6. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
hááát köszönöm a válaszokat,hivatalos levelet vettük,és ennyire sikerült :) azt mondta atanár minél többet írjunk le a abból ami megvan adva feladat mert akkor kevéssel kell kipótolni :D
2014. máj. 6. 22:24
 6/9 anonim ***** válasza:

A hibákat már kijavították (job of a kitchen hand az jó).

Ez stilisztikailag teljesen megfelel, az előttem lévőnek üzenem, hogy ez egy érettségi levél megadott információkból, távirati stílusa van, mert ez a feladat, ez nem esszé.

Feladat teljesítése 5/5, érthetőség 5/3 (a számos nyelvi hiba ellenére érthető, az üzenet átjön, jó fordulatokkal)íráskép 1/1 (merem remélni), összesen 9/11 81%

Ettől függetlenül ilyeneket ne csinálj, hogy "I spending" meg "8 clocks" (itt még bele is volt írva a feladatba, hogy hours)

2014. máj. 7. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

[link]


Az ehhez hasonló kérdéseket itt (is) érdemes lehet feltenni, mert akkor jó eséllyel anyanyelvű fogja kijavítani.

2014. máj. 7. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

"az előttem lévőnek üzenem, hogy ez egy érettségi levél megadott információkból, távirati stílusa van, mert ez a feladat, ez nem esszé"


- Lehet, hogy az én ismereteimmel van a baj, de az esszének semmi köze a levélhez. Nem lesz attól esszé, hogy két "I ..." típusú mondatot összekötünk egy "and"-del, vagy az első két mondatot lényegesen feldobjam egy közbeiktatott "that"-tel ("... hands that I have found...").

És lehet, hogy az érettségin ez elég, de hadd merjem remélni, hogy nem csak az érettségi kedvéért tanulunk angolul.

2014. máj. 7. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
hát majd jővőre szeretnék nyelvvizsgázni,jővőre érettségizek angolból.
2014. máj. 7. 11:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!