Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Angol: mit tudnátok ajánlani?

Angol: mit tudnátok ajánlani?

Figyelt kérdés

Egy 14 éves lányról van szó, nem igazán megy neki az angol (bár nem is szereti annyira, de mondjuk lehet ez betudható a sikertelenségnek is). Nem olvas túl sokat, de azért talál magának könyveket, amiket szeret (pl a Harry Pottert is olvasta, de magyarul). Eléggé kezdő szinten áll angolból.


A lényeg az, hogy valamilyen, lehetőleg játékos módon kéne fejleszteni a nyelvtudását de úgy, hogy ne legyen nagyon kényszeres, tehát mindenképp valamilyen szórakoztató módot kéne találni.


Nem tudok sokat a lányról, az apukájával beszélgettem róla, de nem sok olyan információval tudtam neki szolgálni, amiről ő még nem hallott korábban (tehát az angolul filmnézés pl. meg a hasonlók). Úgyhogy most próbálok neki könyveket, videókat, játékokat keresni, de nem ismerek túl sokat, főleg nem tudok olyanokról, ami a korosztályának megfelelő lenne.


Köszönöm a segítséget!



2014. máj. 10. 21:31
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképpen játékosan kell kezdeni, ha szeret zenét hallgatni angolul a könnyű szavak kivenni és neki be kéne pótolni. Utána a nagyon alap dolgok, és leginkább a szó tanulás lehet fontos, mivel a nyelvtan elriasztaná. Kvízparton vannak jó kis kvízek kezdőknek. Esetleg elkezdhetné vásárolni az Öt perc angol című újságot, hátha érdekli valamelyik cikk és ráerőlteti magát arra, hogy megértse. Amikor már valamennyire jobban áll az angolhoz kezdődhet a nyelvtan egyszerű része és így folyamatosan felépítve. Olvashat(tok) is de csak részleteket mondjuk a Harry Potterből, a könyvnek az angol változat teljes megértéséhez legalább egy középszintű nyelvvizsgányi tudás kéne, de részleteket meg lehet érteni belőle kezdőként is. A film nézés is jó ötlet először magyar szinkronnal, majd ezt idővel el lehet hanyagolni. Remélhetőleg előbb utóbb meg fogja tanulni. Ha semmi sem válik be mutatsz egy jó képet egy csini külföldi színészről és mellé az ő biztos nem tud magyarul szöveget írod. :D
2014. máj. 10. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Juj, ez nagyon jó! Főleg az újság, arról teljesen meg is feledkeztem. :) Van is nálam egy példány (pont a Johnny Deppes, az biztos érdekelné, őt általában a lányok nagyon szeretik. :D), ráadásul abban pont vannak nyelvtani dolgok is, szószedet... Szuper!


A Kvízpart is nagyon jó ötlet. :) A Harry Pottert angolul én is mondtam az apukájának, főleg mert az ugye még szinte teljes mértékben gyerekkönyv, könnyű a nyelvezete, nem használ olyan "felnőttes" kifejezéseket benne.


Ha van még ötlet, írjatok kérlek, de egyelőre ezeket is nagyon köszönöm! :)

2014. máj. 10. 22:07
 3/4 anonim ***** válasza:
nemtudom szerintem a legjobb a könnyített olvasmány erre. sok kép, egyszerű szöveg, élvezhető is, szókincs is picit nő, sikerélménye is lesz hogy legalább érti.
2014. máj. 11. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Szia! én se tudok valami jól angolul, bár elvileg jó a nyelvérzékem, csak nehezen veszem rá magam a tanulásra. Kaptam a szüleimtől az oxford kiadótól egy 1-es szintű kis könyvecskét (angolul), amit már a feléig kiolvastam és eddig mindent értettem belőle. A végén feladatok is vannak. Én ezt ajánlanám :)

14/L

2014. máj. 11. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!