Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mi legyen a második nyelv a...

Mi legyen a második nyelv a francia után?

Figyelt kérdés

Én németet szeretnék, de sokan mondják, hogy folytassam az angolt. Én folytatnám, de otthon, egyedül, tankönyvekből. (Angol tudásom B1-es szinten van.)

Egyébként 8.-os vagyok, és hamarosan választanom kellene.


2014. máj. 12. 17:26
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Angol szerintem.Jó a német is,de inkább angol.Hiába beszélik sokan a németet is,angol a világnyelv.
2014. máj. 12. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Bocsánat, azt hiszem félreértettél. Én nem hagynám abba az angol tanulását, csak otthon folytatnám. Nem kellene már sok a B2-es szintig, a németet viszont kezdőként tanulnám. Így az tűnik logikusnak, hogy németet tanuljak, de ha van érvetek, akkor talán meggondolom.
2014. máj. 12. 19:20
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha az angolt otthon folytatnád, akkor német! Szerintem nagyon szép nyelv, és így 3 nyelven is beszélsz majd. Meg ha angolra mennél, elölről kezdenétek mindent, unatkoznál az órákon. Szóval német! :)
2014. máj. 12. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Lehet tanulni haladón is angolt,de ez esetben német!:)
2014. máj. 13. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
76%

nem hiszem hogy fogod folytatni az angolt. mármint akkor eddig mért nem folytattad, ha otthon is tudtad volna meg hasonlók

mindig halogatni fogod meg minden és nem lesz aki kijavítson, főleg ilyen passive voice, meg reported speech, causative construction-nél, amik elvileg akkor még csak most jönnének. én angolt javasolnék. mert németre eljárhatsz külön tanárhoz ugyanúgy, de az angol eggyel fontosabb a németnél szerintem.

2014. máj. 13. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
német
2014. máj. 13. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Még nem döntöttem el, hétfőig van rá időm.
2014. máj. 13. 16:42
 8/8 A kérdező kommentje:
Egyébként a passive voicet és a reported speecht tanultuk. És ismerek 8 igeidőt(+1 a be going to).
2014. máj. 13. 16:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!