Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Angolosok! Ti értitek az...

Angolosok! Ti értitek az angol érettségi szövegét? Vélemények?

Figyelt kérdés

Kis közvéleménykutatás, kiváncsi vagyok :)

[link]


írjátok meg a korotokat és hogy hány éve tanultok angolul! :)



2014. máj. 12. 23:45
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
41%
Ezen mi nem volt érthető? Semmi háttérzaj, nem is beszélt gyorsan. Már ne is haragudj én angol nyelvú szakra járok az egyetemen, és mindent értettem. Aki ennyit nem ért az ne menjen középfokú nyelvtudással emelt szintű angolra.
2014. máj. 12. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 savanyújóska ***** válasza:
31%
20, és 4+3 évet tanultam angolul, B2-es nyelvvizsgém van, érettségim nincs, és németül tanulok a felsőoktatásban. Számomra teljesen rendben van, nyilván nem értek minden szót, de tudom követni, miről, és mit beszél. A visszhang sem vészes, szerintem ahol ez problémát okozott, ott egyébként sem álltak a magnók a helyzet magaslatán... (Ami sajnos jellemző...) Szóval árnyalnám annyival az elsőt, hogy egy rossz magnón lehetett szörnyű a felvétel, de olyan mint Conchita Wurst esete - rá lehet fogni, hogy az ének miatt nyert, de azért igazából nem csak az a ludas... Szóval simán lehet olyan, hogy 2. sorból nem lehet hallani, ha olyan a terem akusztikája (egyetemen is volt már ilyen), de mondjuk a visszhangra kenést túlzásnak tartom.
2014. máj. 13. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim válasza:
46%
teljesen érthető, végig, ennél rosszabbul artikulálva beszél az emberek fele
2014. máj. 13. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
55%
Én az egészet értettem (az elsőt hallgattam csak meg, de gondolom a többi sem nehezebb), meg is írtam hozzá a feladatot és maximum pontos lett. 20 éves vagyok, középiskolában tanultam angolul 4 évig, felsőfokú nyelvvizsgám van. De ez a feladat egy nagy nulla, szerintem ebben a formában egy gyenge középfok, ha hozzáadok egy kis extra háttérzajt na akkor kb. emelt szint. Én értem, hogy gagyik a magnók, de az emelt szintet használható angoltudásra kellene adni, és ha valaki ezt nem érti meg, akkor rohadtul nem fog tudni tényleges beszélgetést folytatni angolokkal anélkül, hogy percenként visszakérdezne és értetlenkedne..
2014. máj. 13. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
55%

Szerintem is teljesen korrekt a szöveg (bár a brit férfi kiejtése tényleg szörnyű - ez magánvélemény, nagyon idegesít a brit akcentus). A visszhang teljesen tűrhető, és érthető, amiről beszélnek.

23 éves vagyok, és középsuliban tanultam csak angolul, sima B2 nyelvvizsgám van, az is már vagy 7 éve. Azóta pedig csak felejtek, és amennyit kommunikálok angolul, arra egy betanított majom is képes lenne. Úgyhogy finoman szólva is kopott az angolom, de még így is azt mondom, hogy teljesen érthető a szöveg.

2014. máj. 13. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
62%

Ez egy vicc, hogy ez az emelt. Szerintem teljesen érthető. Egyedül az utolsónál kellett egy kicsit jobban figyelni. Nincs ennek a szintjével semmi baj, ha csak az nem, hogy túl egyszerű. Azt esetleg el tudom képzelni, hogy a magnókkal lehetett valami baj, mert hát eléggé elavultak a legtöbb iskolában. Plusz én például egy olyan iskolába jártam, ami a vonatállomás mellett állt. Na most képzelheted milyen nyugodt volt egy vizsga, amikor 15 percenként elzúgott egy vonat.

22L, C1-es nyelvvizsgám van.

2014. máj. 13. 02:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
100%

Itt meghallgatva én is egy-két szót kivéve megértek mindent, de amit vizsga alatt az iskolában lejátszottak, az minőségileg olyan volt, mintha a józsefvárosi piacon vették volna fillérekért. 19 éves lány vagyok, 12 éve tanulok angolul, ha olyan a helyzet, gond nélkül beszélek angolul. Volt, hogy egy kínai turista jött hozzám oda az utcán, és az akcentusa ellenére megértettem. De ami itt ment, az kritikán aluli. Azt meg ne mondják, hogy csak nem készültek fel a diákok. Egy évfolyamtársam cserediákként a 11. évfolyamot San Franciscóban végezte, ennek ellenére még ő se értett ebből semmit. Ha az egész országban ugyanarra van kifogása a diákoknak, akkor nem hiszem, hogy tényleg nem a hanganyaggal volt a baj. A netre felrakott egyáltalán nem olyan, ez sokkal lassabb és érthetőbb.


Sokan, akik nem írtak angol érettségit, arra hivatkoznak, hogy ha ezt nem értik meg az érettségizők, akkor hogyan akarnak külföldre menni. Csak ott nem kell szó szerint leírni azt, amit mondanak, elég megérteni a lényeget.

2014. máj. 13. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
66%

Igen, tökéletesen, mivel egy hónapon belül lesz meg az angolszakos diplomám. Viszont azt abszolút el tudom képzelni, hogy az érettségin sokkal rosszabb volt a minőség, ezért nehezen volt érthető.

Az élőbeszédhez meg hülyeség hasonlítani, ott látod a beszélő szájmozgását, mimikáját, vissza is kérdezhetsz, tehát teljesen más a helyzet.

2014. máj. 13. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy érettségin sokkal rosszabb eszközön játszották le. Itthon, fülhallgatóval hallgatva nem tűnik túl nehéznek.
2014. máj. 13. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
100%
El kell keserítsem a 7. hozzászólót meg sokmindenki mást is: én is hittem a botránynak, szörnyű gonoszságot sejtettem az ügy hátterében, de meghallgattam az iskolába kiküldött hanganyagot is: ez bizony teljesen jó minőségű. Valószínűleg a helyi lejátszók és körülmények nem feleltek meg az elvárásoknak, amin tényleg javítani kell. Az első szövegben a haunted szót nem értettem, azt tényleg mindenhogy ejtette, csak annak nem, meg lehet, hogy valakinek zavaró volt a szokatlan visszhang, de az efféle, a helyszínre utaló háttérzaj bele van kalkulálva az emelt szintbe, néha még a középszintbe is. Egyeseket zavarhattak a francia szavak, ezek nevek voltak, amikkel a beírandó feladatok között nem volt semmilyen tennivaló. Tanárként az a véleményem alakult ki, hogy az interneten utólag meghallgatva azért tűnt érthetőbbnek és lassabbnak, mert már harmadszor hallottátok a szöveget, tehát ismerős volt (minél többször hallgatja az ember, annál több rejtett kincs tárul fel előtte, nekem is volt olyan szó, ami csak harmadszorra jött ki, nekem pont a CD-nél). És nem volt meg a vizsgastressz, felszabadult állapotban sok ember nagyobb teljesítményre képes. Egyébként kollegáim szerint is nem volt könnyű a szöveg. Tehát C1 nyelvtudással meg lehetett oldani, de a B2-re pályázók közül általában kisebb teljesítményt nyújtottak az addigiaknál.
2014. máj. 13. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!