Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Középfokú francia nyelvtudássa...

Középfokú francia nyelvtudással mennyi könnyű az olasz?

Figyelt kérdés

Még nem konkrétan most tervezem,még csak érdeklődök.

Ilyen előzményekkel mennyire könnyű az olasz nyelv egyedül?

-Francia (kb.középfok)

-Angol(felsőfok)

-Orosz

Kb.mennyi idő alatt sikerülne középfokú(B1+B2) és alapfokú(A1+A2) szintre megtanulni?Azért kérdezem mindkettőt,mert nyilván közben derül majd ki hogy medig jutnék el vele.



2014. márc. 15. 12:33
 1/5 A kérdező kommentje:
*mennyire
2014. márc. 15. 12:33
 2/5 anonim ***** válasza:
73%

Valószínűleg nagyon könnyű lesz neked. Én felsőfokú angol és olasz nyelvtudással kezdtem el a franciát, és hatalmas pluszt jelentett, hogy ismertem egy újlatin nyelv felépítését. A kiejtés miatt nem találtam könnyűnek, de mivel a nyelvtan nagy mértékben fedi egymást, ezért gyorsan haladtam.

Mivel az olaszban mind a kiejtés, mind a helyesírás gyerekjáték (rendkívül egyszerű szabályok vannak), nagyon gyorsan fogsz tudni haladni, időt nem tudok tippelni.

2014. márc. 15. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ :) Merci/Grazie! :)

Annak külön örülök,hogy személyes tapasztalatot is írtál.


Előfordul hogy olvasok rövidebb olasz szövegeket,vagy valahol találok,és a francia megfelelőkből ki is tudom találni hogy mit jelent.A kiejtés az könnyűnek tűnik,nekem egyébként a francia kiejtéssel sem volt gondom,csak kellett egy idő hogy megszokjam.

Azt nem tudom,hogy a nyelvtana mennyiben hasonlít.Mennyire nehéz az olasz nyelvtan?

Olyanokat olvastam,hogy aki egy újlatin nyelv után kezd el még egy újlatint,annak nem újdonság.

2014. márc. 15. 14:34
 4/5 anonim ***** válasza:
92%

Természetesen vannak különbségek, de a francia után az olasz elég könnyűnek tűnik majd.

Nem lesz pl. gondod a hím- és nőnemmel, ezek 90%-ban megegyeznek. Az olasz nyelvtan egyszerűbb is, mint a francia. A kiejtést viszont jól meg kell tanulnod, mert ez más, a magyar fülnek logikusabb is.

Állj neki, megéri!

2014. márc. 15. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a második választ is :)

Az első válaszolótól pedig elnézést,mert nem vettem észre amit a nyelvtanról írt(valahogy elkerülte a figyelmem).Ha észreveszem,nem teszem fel a nyelvtanos kérdést kommentben.


Tetszik az olasz nyelv is,úgyhogy gondolkodom rajta.Persze a többit sem fogom elhanyagolni,sőt.A nyelvérzékemben meg bízok. :)

2014. márc. 15. 14:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!