Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Emelt angolosok! Tudnátok...

Emelt angolosok! Tudnátok nekem egy kicsit segíteni?

Figyelt kérdés

Az a kérdésem, hogy mi történik akkor, ha nem értek meg egy szót a szóbeli résznél? Rákérdezhetek angolul, hogy mit jelent, és akkor körülírják? Ezért vonhatnak le pontot?


A másik kérdésem pedig a tételekkel kapcsolatos. Szereztem egy párat, amelyek elég bonyolultnak tűnnek, azokat tanulgatom. Valaki összehasonlítaná nekem őket, hogy vannak-e olyan nehezek, mint emelt szinten? Privátban küldöm.


Köszi előre is! :)


2014. máj. 24. 11:05
 1/2 anonim ***** válasza:

Miért nem veszel könyvet, ami kifejezetten a szóbelire készít fel? Én anno a Színes kérdések és válaszok angol nyelvből c. könyvből készültem, ez B2-es szintre készít fel. Egyébként én nagyon béna angollal mentem emeltezni, mert egyedül készültem rá két évvel az érettségi után (az én sulimban nagyon komolytalan volt a nyelvoktatás), és mindent értettem szóbelin, nagyon primitív, egyszerű megfogalmazású kérdések vannak. Nem az a lényeg, hogy szívassanak, hanem hogy a válaszod legyen kicsit érdekesebb, több. Én egyszer kreáltam egy új kifejezést, arra mondott egy helyesebbet a tanár. Nem volt gáz.

Így néz ki egy szóbeli:

[link]


[link]


A pontokat nem tudom, hogy vonják le, ahhoz beépített kellene legyek.

2014. máj. 24. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ha nem értesz meg egy szót, nyugodtan rákérdezhetsz, nem vonnak le pontot, ha utána tudsz rá válaszolni. Például így: I don't understand what ... means. Ügyelj a függő kérdésre. Vagy could you explain to me what ... means.

Tételek bemagolásával nem mész semmire, nem olyanok a feladatok, hogy előregyártott szövegekkel bármit is kezdeni tudnál.

Itt vannak képes mintafeladatok (ez ugye csak egy a 3 feladat közül) [link]

Ez a felkészítő könyv nagyon jó: [link]

Ebből pedig a DVD mellékleten valósághű mintavizsgákat láthatsz értékeléssel: [link]

Ettől függetlenül küldheted privátban, amid van.

2014. máj. 24. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!