Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Könnyebb az angol kiejtés,...

Könnyebb az angol kiejtés, mint a spanyol?

Figyelt kérdés

2014. máj. 29. 07:20
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
A spanyoloknak a spanyol könnyebb. Milyen hülye kérdés ez? :)
2014. máj. 29. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

#1:...ööö, gondolom nem spanyol szemszögből kérdezi :P


Szerintem a spanyol könnyebb lehet, lévén annak nem annyira "rágógumis" a kiejtése, ergo közelebb áll a mi nyelvünkhöz.

Mondom ezt úgy, hogy angolul tudok, spanyolul nem :)

..bár szeretnék megtanulni, mert tetszik a spanyol nyelv.

2014. máj. 29. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Az ilyen kérdésekre nem lehet egy igennel vagy nemmel válaszolni, minthogy arra sem, hogy melyik nyelv a "könnyebb". Attól függ ugyanis, hogy 1) mihez képest, és 2) mennyire megyünk bele a részletekbe.


Akármilyen nyelv kiejtését is akarnád tökéletesen megtanulni, az anyanyelved mindenképpen korlátokat fog szabni. Vannak ugyanis olyan apróságok, mint a hanglejtés, a szavak kötése stb., ezeket a legnehezebb megtanulni, és ezért mindig lesz akcentusod, akkor is, ha úgy érzed, hogy tökéletesen tudsz mindent.


Az angolban pl. gyakorlatilag egyetlen magánhangzónak sincs pontosan magyar megfelelője (talán egyedül az [i]-nek mondjuk a "meet" szóban), a spanyolban viszont a mássalhangzóknál vannak olyan apróságok, amelyek igazából nem nagy dolgok és közel állnak a magyar mássalhangzók ejtéséhez, de épp a nagyon apró eltérések miatt fogják az anyanyelvűek hallani, hogy külföldi vagy, ha ezeket az apróságokat nem tanulod meg. És persze felületesen lehet azt mondani, hogy a spanyolban a magánhangzók kiejtése nem okoz nehézséget, de ha nagyon jól akarsz beszélni, akkor igazából a spanyolban sincs az [i]-n és az [u]-n kívül egyetlen magánhangzónak sem pontos magyar megfelelője (jellegzetes magyar hiba pl. az "e" túlzottan nyílt ejtése, vagy az "o" túl zárt ejtése; hangsúlytalan szóvégen pl. a spanyol "o" valahol a magyar rövid [o] és [ö] között van), ezeket ugyanúgy meg kell tanulni és próbálni utánozni, és ekkor már ugyanott vagy, mint az angolnál.

2014. máj. 29. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Na, akkor minek is erőlködjünk akármivel is? Az eszperantónak van (lenne) egyedül értelme.
2014. máj. 29. 21:57
 5/14 A kérdező kommentje:
Egyébként nekem a spanyol nyelv kiejtése nagyon tetszik, az angol olyan semmi. Angolt tanultam, de szóban utáltam megnyilvánulni, mert mindig görcsöltem, hogy hülyén ejtem ki. A nyelvtannal, írásbeli részével semmi gondom nem volt. Az eszperantónál mindkettő ment. Az írásbeli játékos volt. Szó szerint. Imádtam formálni a mondatokat, mert annyira adta magát. A kiejtés is tetszett. Most a spanyol érdekel. Meg akarom tanulni. Tanulgatni inkább, csak úgy a magam módján. Itthon. Majd kialakul.
2014. máj. 29. 22:03
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
hmm.. hát szerintem az eszperanto az egyetlen, amit nincs értelme tanulni. Én legalább is még nem találkoztam emberrel, aki beszélné... szvsz halva született ötlet volt azt a nyelvet összebarkácsolni.
2014. máj. 30. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Nem az ötlet volt halva született, hanem a körülmények, amik gátolták/gátolják az alkalmazását. Nagyon is szuper ötlet és azt mindenkinek meg kellene tanulnia (senki nem születik eszperantistának), így senki nem lenne hátrányban másokkal szemben. Ráadásul a Föld Bármely részén Bárkit megértenének az emberek. Így meg iszonyú korlátozottak vagyunk, mert csak a saját kis világunkban tudunk létezni. Esetleg egy-két nyelvvel máshol is, de korántsem mindenhol. Persze, aki tud eszperantóul (ráadásul nem olyan nagy erőfeszítés megtanulni, mint más nyelvet) nyitottabb és jobban kitárul előtte a világ. Vannak, akik beszélik, nem is kevesen, csak nincsenek a köztudatban. Na és kell ehhez a dologhoz egy jó nagy érdeklődés is a világ felé, mert, aki csak azért tanul nyelvet, hogy keresettebb legyen a munkaerőpiacon, annak ez tényleg halott ügy.
2014. máj. 30. 13:39
 8/14 anonim ***** válasza:

<< Egyébként nekem a spanyol nyelv kiejtése nagyon tetszik, az angol olyan semmi. >>


Akkor minek tetted fel egyáltalán a kérdést?

Tanulj spanyolul!

2014. máj. 30. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Alapvetően az eszperantót is a spanyolból csinálták, gondolom azért is tetszik az is. :)
2014. máj. 30. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

"Na, akkor minek is erőlködjünk akármivel is? Az eszperantónak van (lenne) egyedül értelme."


Ha így állsz hozzá, akkor valóban nincs értelme semmilyen idegen nyelvet sem tanulni (és ezt most nem azért mondom, hogy bántsalak). Eleve, akik úgy kezdenének el nyelvet tanulni, hogy "melyik a legkönnyebb", az tévút, mert egyik sem az akkor, ha használható szinten akarod megtanulni. Sajnos a magyarnak nincsenek közeli rokonai, ezért nekünk minden idegen nyelvvel meg kell küzdenünk, amit tudomásul kell venni. Ha nincs elég erős elhatározás és motiváció, akkor nem fog menni a nyelvtanulás, ezt meg kell érteni.

2014. máj. 30. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!