Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Nehezen megy az igeidők...

Nehezen megy az igeidők tanulása. /angol/Valaki tippeket adna hozzá?

Figyelt kérdés

Csak tanulom, tanulom és tanulom az angol igeidőket, de egyszerűen nem értem (főleg past/present perfect -et a past/present countinuous -al keverem)

Annyira idegesít , hogy még mindig nem tudom ...

Tippek az igeidők tanulásához?



2014. máj. 31. 17:28
 1/1 stefikoko ***** válasza:

Ehhez sajnos fenek kell :)


Azert megprobalok en is egy ertheto magyarazatot adni, hatha segit.


Perfect - befejezett

Continuous - folyamatos/folyamatban levo


Present perfect: a lenyeg, hogy befejezett dologrol van itt szo.

Amit eppen most csinaltal, befejezted es kozlod (I have just done it! Eppen most csinaltam meg!) vagy mar korabban csinaltad, de nem idoponthoz kotheto, mint a simple past (I have seen this before. Ezt mar lattam korabban. - nem idoponthoz kotheto, mint a simple past, nem tudod, mikor volt).


Present continuous: ennel meg folyamatban levo dologrol van szo... (ez most neked nem olyan fontos, de meg kell emliteni, hogy jovo idokent is hasznalhato.)

pl. I am eating right now. Eppen eszek. Most is tart a cselekmeny, nem befejezett meg.

(I am working on Saturday. Dolgozni fogok szombaton.)


Ugyanez igaz a past perfect/continuous-ra is, csak az a multban van.

Past perfect: Mary rang John’s doorbell at 8:15 yesterday but John had already left the house. Mary tegnap 8:15-kor felcsengetett John-hoz, de John mar elment otthonrol.


Past continuous: The children were doing their homework when I got home. A gyerekek eppen csinaltak a hazijukat, amikor hazaertem.

2014. máj. 31. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!