Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Kezdek félni az angol nyelvviz...

Kezdek félni az angol nyelvvizsgától. Már csak pár nap múlva lesz! Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Január 15én megyek középfokú szóbeli angol nyelvvizsgára. Meg kell mondani hogy tartok tőle egy kicsit. Főleg a magnóhallgatástól. Mit tegyek. Ti már nyelvvizsgáztatok? Milyen volt a hallott szövegértés?
2009. dec. 31. 12:07
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
50%

Sokan félnek a magnóhallgatástól. Én személy szerint attól féltem a legkevésbé. Rengeteg sorozatot/filmet nézek angolul magyar felirattal néha anélkül, így teljesen magabiztosan értek mindent.

Én TELC nyelvvizsgát tettem fél éve. Nem volt nehéz a hallott szövegértés. Osztály szinten 1 ember nem tette le, de ő sem a hallott szövegértésen bukott meg.

Igaz angol nulladikos osztály voltunk és elég gyakorlottnak számítottunk.

Drukkolok neked! :)

16/L

2009. dec. 31. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
kösz
2009. dec. 31. 12:19
 3/15 anonim ***** válasza:
Lényeg, hogy olvasd el a feladatokat figyelmesen. Próbáld értelmezni, akár Igaz/Hamisról vagy jegyzetelős feladatról van szó. Ált. 2szer szokott lemenni ugyanaz a szöveg, ha elsőre nem sok mindent értettél meg, semmiképp se pánikolj. Ha a végén marad üres helyed, józan gondolkodással találj ki valami választ. A vizsga előtti nap, ill ha van időd előtte az nap is, hallgass angol nyelvű rádiót, vagy nézz angolul filmet, segít, hogy "ráálljon" a hallásod. Milyen nyelvvizsgára mész?
2009. dec. 31. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Rigó utcaira megyek. Középszintű szóbelire.
2009. dec. 31. 15:55
 5/15 anonim ***** válasza:

nem 11.D-s vagy véletlenül? XD

én is oda megyek, csak én 11-én

és én is nagyon f*sok..:D

2009. dec. 31. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
A Telc össze sem hasonlítható az Origóval, A Telc vizsgán jobban jártam volna, ha magammal viszek egy társasjátékot. Az origo magnós nem nehéz, csak a szóbeliztetők kemények, nekem az egyik egyetemi tanár, bizony megkérte a pontos tudást.
2009. dec. 31. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
nekünk is úgy volt hogy 11én lesz de át lett rakva 15-e miatt. Én a független beszélgetéstől nem tartok, max egy kicsit a szituációtól mert megeshet hogy egy adott szavat, kifejezést nem ismerek.
2010. jan. 1. 10:20
 8/15 A kérdező kommentje:

17:38asnnak!


Hogy sikerült?? Magnóhallgatás milyen volt? Miről szólt? Én holnap megyek! Segíts!

2010. jan. 14. 09:51
 9/15 anonim ***** válasza:

a szóbeli rész sikerült :)

a magnót még nem javították ki, azt mondták, hogy maximum 2 héten belül megtudom..

egyébként nagyon kedvesek voltak, sokat segítettek a kérdésekkel, a szituációnál nekem alig kellett beszélnem, pedig attól féltem a legjobban.

sok szerencsét! :)

2010. jan. 15. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

egyébként a 17:38as voltam.

meg az előző is én voltam :D

2010. jan. 15. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!