Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Kanjik tanulására tippek?

Kanjik tanulására tippek?

Figyelt kérdés
Az írásjeleket vagy 18-szor írom le, mivel sormintát csinálok belőlük de ennek ellenére még így sem tudom őket, csak azt ahogy írni kell.Van valami tippetek amivel jobban megtudnám jegyezni? Ki hogy tanulja?? Nagyon szépen köszönöm a válaszokat!!

2014. jún. 2. 15:59
 1/10 Arneal ***** válasza:

Ami fontos, hogy ne a kanjit tanuld, hanem szavakat, amit azzal a kanjival írnak. Olvasatokat meg "általános" jelentéseket felesleges megtanulni, ami ezekből értelmes és érdekes azt az őt tartalmazó szavak megtanulása is lefedi. Természetesen érdemes minden olvasathat legalább egy szót tanulni.


18-szor felesleges leírni, az ötödik után már úgy is a kezedben lesz. (Egy-két bonyolult kanji kivétel.)


Ismétlés a tudás atyja és ennél mélyebb titok nincs is mögötte. Sokszor kell ismételni, nem egy percen belül, hanem mondjuk naponta 2-szer vagy háromszor, meg hetente az akkori párat vagy pár régebbit és érdemes havonta nagyobb ismétléseket is tartani.


Az ismétlést érdemes célirányosan is, hogy mondjuk egy csoportban 10-100 kanjit tanulsz meg (kapacitástól függően). Naponta/hetente csak az épp aktuálisokat futod át, a hónap végén meg az egészet meg egy vagy két régebbit, de élvezetesebb formában is lehet - én például dalokat hallgatok és vele párhuzamosan olvasom a dalszöveget is. Olvasással sokat lehet gyakorolni.


Én sok formában tanultam már őket, most speciel napi egyet, heti ötöt. Naponta átismételem a hetieket, hétvégén pedig 4-6 heti anyagát.

2014. jún. 7. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

érdemben nem tudok hozzászólni a témához, de a 18-szor leírás egymás után nem hülyeség :)

egy volt angol tanárom mesélte, hogy ha egy szót egymás után 16-szor (se nem többször, se nem kevesebbszer) leírunk, akkor az megmarad

2014. jún. 8. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Arneal ***** válasza:

És ezt te el is hiszed? Milyen alapja van ennek? Az oké, hogy megjegyzed, de meddig? Ha nem ismétled kétlem, hogy sokáig. (Főleg hülyeség-veszélyes, hogy pont 16-szor kell minden eggyes esetben.)


Én csak azt tudom mondani, hogy én soha nem írtam le kanjikat 5+-szor (viszont több alkalommal is csináltam) mégis eléggé vágom őket, csoporttársaim pedig mutatják a sormintáikat, de mégsem tudják őket igazán.


Érveltem, hogy miért gondolom, hogy hatásos és más honna is hallottam már ezt, de juunintooiro, lehet másnak más jön be. Mivel egyelőre ez nem vált be, talán érdemes most épp másképp próbálkozni.

2014. jún. 8. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
9-ben kétségbeesésemben kipróbáltam mert nem tudtam megjegyezni az egyik szót, hogyan kell leírni, és bevált, azóta is tudom :)
2014. jún. 8. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Arneal ***** válasza:

Egyszer valakinek bevált => működik. Hibátlan logika.


De legyek én a hitetlen...

2014. jún. 8. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

miért támadsz? :)

amit leírtam, saját tapasztalat, nem kötelező megfogadni

tudod, ez egy olyan oldal, ahol kérdéseket tesznek fel, amikre utána mások (jobb esetben) válaszolnak

legyen az tényadat, vagy saját tapasztalat

2014. jún. 8. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
még annyit, hogy valószínűleg a kérdező sem légből kapta a 18-szori leírást... :)
2014. jún. 8. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Arneal ***** válasza:

Én meg csak annyit mondtam, hogy egy eset még nem azt jelenti, hogy ez univerzálisan bevállik, és ahogy már kifejtettem a környezetemben is azt tapasztalom, hogy nem válik be.


Mivel a válaszodat érvként értelmeztem, hogy működik, ezért cáfolatot hoztam fel. Ennyi, nem érzem, hogy túlzottan támadásba lendültem volna.


Saját tapasztalatot lehet írni, ezzel nincs is bajom, biztos vagyok benne, hogy van, akinek ez bevált (de kérdezőnek láthatóan nem). Nekem az nem tetszett, hogy mint teljhatalmú módszerként közölted, de lehet én értelmeztem valamit rosszul...


Szerintem túl lett ragozva a dolog szóval én ennyiben hagynom részemről a kérdést.

2014. jún. 8. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
egész biztos lehetsz abban, hogy nem teljhatalmú módszerként közöltem :D :D :D
2014. jún. 8. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Én olvastam róla, hogy kanjiknál ROSSZ, ha rengetegszer írod le egymás után, ugyanis annyira benne lesz a kezedbe, hogy nem is figyelsz arra, amit írsz és már kb 1 óra múlva nem fogsz rá pontosan emlékezni. De mindenkinek máshogy fog az agya, úgyhogy lehet, hogy valakinek meg pont ez jön be...


Bár szerintem érdemesebb kevesebbszer leírni, ismételni és esetleg kanji kártyákat gyártani...

2014. szept. 20. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!