Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mi a véleményetek és tapasztal...

Mi a véleményetek és tapasztalatotok a középfokú angol B2-es EUROEXAM nyelvvizsgáról?

Figyelt kérdés

Valakinek van véleménye vagy tapasztalata erről a típusú nyelvvizsgáról?

Előre is köszönök mindent!



2014. jún. 3. 09:22
 1/4 anonim ***** válasza:

Én ezt csináltam, de már elég régen. Azért pont ezt, mert az angoltanárunk szerint ez elég könnyű, viszont államilag és nemzetközileg is elismert nyelvvizsgát ad.

Nálam elég korrekt módon álltak hozzá: jól értem a nyelvet, de a beszéddel gondjaim vannak. Nem csak angolul, magyarul is :) A speaking ezért elég botrányosan sikerült, bár amúgy a körülmények sem voltak épp ideálisak: 16 éves voltam, egy apám korú pasit kaptam párnak, és azt kellett megbeszélnünk, hova menjünk péntek este szórakozni - én akkor egyszerűen lefagytam, mert másra se tudtam gondolni, hogy ezzel a pasival sehova :D Kifejtenem meg valami gazdasági témát kellett, amihez hozzá se tudtam szagolni, úgyhogy nagyjából arról beszéltem, hogy fogalmam sincs, miről is kellene beszélnem. (Az angoltanárom előtte nagyon a lelkemre kötötte, hogy bárhogy is lesz, a lényeg hogy beszéljek.)

Végül szerintem összevetették az eredményeket és látták, hogy az írásbelin 90-100 közötti százalékokat értem el, úgyhogy a szóbelire is megkaptam a minimumot és meglett a nyelvvizsgám. Később másoktól hallottam, hogy vannak olyan vizsgaközpontok, ahol direkt arra hajtanak, hogy menj és fizesd be a vizsgadíjat többször, ezért ilyen esetben a szóbelire biztos nem adtak volna 40 százalékot, csak mondjuk 38-at. Hát legalább ők ez alapján nem ilyenek :)

Fontos viszont hozzátenni, hogy ez 2005-ben volt. Bár nem hinném, hogy ebben túl sokat változtattak volna.

2014. jún. 3. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Én tavaly voltam. Csak jó tapasztalatom van.. Habár marha jó a nyelvérzékem ezért nem sokat készültem rá, elég könnyü volt.

Az írásbeli számomra közepesen nehéznek volt mondható. Volt amin néztem 1et volt amit meg kapásból megcsináltam. A szóbeli kicsit nehezebb volt.

Összességében 83%-os lett szóval ajánlom. Jobban mint a BME-t!

2014. jún. 3. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Viszonylag könnyű olyan szempontból, hogy nem a száraz nyelvtant ellenőrzi, mint a rigó utca, hanem próbálták kissé életszerű feladatokkal összeállítani.



" ezért ilyen esetben a szóbelire biztos nem adtak volna 40 százalékot, csak mondjuk 38-at. Hát legalább ők ez alapján nem ilyenek :)"


Ezt nehezen hiszem. Nekem is épphogy meglett a speaking, de nem hiszem, hogy ennek a reading részen magas eredményem lett volna az oka. :-D persze az átlagot felhúzta, de azon nem segít, hogy a minimum pontszám meglegyen minden vizsga részben.


Minden részt külön, egymástól függetlenül értékelnek.

2014. jún. 8. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nekem bejött.
2014. jún. 23. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!