Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Angol házi? (Kérdésed túl...

Angol házi? (Kérdésed túl rövid, a magyarázatod hosszú. )

Figyelt kérdés

Írnom kellene hogy mit csinálok hétvégente, és mit csináltam a tavaszi szünetbe. ( segítettem anyámnak, apámnak, voltam dolgozni, barátaimmal találkoztam meg ilyenek)


Előre is köszi :)



2014. jún. 6. 18:53
 1/8 anonim ***** válasza:
78%

Szia!


Csak nem a két jegy között állsz így tanév végén, és ahhoz kell, hogy a jobbik jegyet kapd? :)


Bárhogy is van, írd meg angolul, ahogy jónak gondolod, és kijavítjuk!

2014. jún. 6. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Igen, annak tűnik.
2014. jún. 6. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Igen, ahhoz kell! :s


I'm helpd my mother in the garden.

I'm helpd my father in the garage.

I'm went to meet my friend, and we went to the pub.

I'm met my girlfriend, and we going to the cinema.

I'm going to ride a motorcycle with my friends.

I'm didn't watch the tv in weekend

I'm not going to go to work in Sunday.

2014. jún. 6. 19:51
 4/8 anonim ***** válasza:
Nem sikerült egyetlen hibátlan mondatot sem leírni, sőt... szerintem ne erőltesd ezt a javítási lehetőséged, érd be a kettessel.
2014. jún. 6. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Esetleg elmondanád hogy mi a probléma?
2014. jún. 6. 19:54
 6/8 anonim ***** válasza:

I'm helpd my mother in the garden. -> 1. a múlt időben nem kell az 'am' 2. a help múlt ideje 'helped'

I'm helpd my father in the garage. -> lásd feljebb

I'm went to meet my friend, and we went to the pub. -> megint csak nem értem, mindek az <'m>, főleg amikor a 'we'-t már helyesen használod

I'm met my girlfriend, and we going to the cinema. -> 1 megint csak felesleges <'m> 2. az alany és a -ing végű igék közt mindig kell egy létige (is, are, am stb. Egyébként ez a múltra utal? Mert akkor egyszerűen 'went' kellene.

I'm going to ride a motorcycle with my friends. -> az 'a' felesleges

I'm didn't watch the tv in weekend. -> 1. megint <'m>. Elég volna csak az 'I' magában. 2. 'AT the weekend'.

I'm not going to go to work in Sunday. -> 1. inkább csak stilisztikai gond, de a 'go to' a 'work' előtt felesleges. 2. 'ON Sunday'

2014. jún. 6. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítségedet!
2014. jún. 6. 20:08
 8/8 anonim ***** válasza:

Az I'm nem automatikus része a mondatnak. Mit gondoltál te, mit jelent az? Az I am, you are, he is stb az ige-ing végződésű alakjával a folyamatos jelen időt adja ki, olyan cselekvés, ami éppen most történik: I am typing. Hogy mit csinálsz hétvégente, az egyszerű jelen idő, ott fogod az igét úgy ahogy van, és kész. (I/3-ban lenne -s, de mivel te I/1 vagy, neked most nem kell. Pl I get up later, I help my parents, I meet my friends. Tagadóban don't+ige, on Saturdays and Sundays I don't go to school.

A tavaszi szünet pedig múlt idő, -ed (nem csak d) vagy a táblázat középső oszlopa: I worked, I went to the cinema, I rode my motorbike.

2014. jún. 6. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!