Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Please vki átnézne nekem és...

Please vki átnézne nekem és kijavitana ha van hiba egy magyarból angolra fordításomat, nem hosszú egy rövid párbeszéd?

Figyelt kérdés

2013. febr. 1. 09:08
 1/10 anonim ***** válasza:

Dejszen itten semmi sem vagyon. Mit nézzek?


:)

2013. febr. 1. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
mindjárt leírom kijavitod kérlek szépen ?
2013. febr. 1. 12:43
 3/10 A kérdező kommentje:

good morning my darling . Have you slept well ?

No I have not . I had a terrible night .

Why? What is the trouble ?

I have a sore throat and cough as well . I think I had better to stay at home today . The weather is very cold and the road slides as well . Will I phone to your secretary to you won't be able to go there today ?

Yes please . Tell I have a cold but I hope that I will be able to go there one-two days after . ANd Tell that I am lieing on the bed . But you are not lieing on the bed . Do you want to tell a lie ? It is not such a big lie . I am going to the bed immediately . And I have really sore throat . Then you put out this cigarette . Smoking is stupidity if you have a sore throat .

2013. febr. 1. 12:49
 4/10 anonim ***** válasza:

Hali, ha ez párbeszéd, összevont alakok használunk.

Ezt a mondatot kicsit se nem értem:


Will I phone to your secretary to you won't be able to go there today ?


A többit javítom wordben (ott jobban átlátom), és másolom vissza. Just a minute.


:)

2013. febr. 1. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Ügyi vagy, igazán főbenjáró hiba nem is volt. Néhány apróságot kiigazítottam (és remélem, semmit sem gépeltem el).


- Good morning, my darling. Have you slept well?

- No I haven’t. I had a terrible night.

- Why? What’s the matter?

- I have a sore throat and a cough as well. I think I’d better stay at home today. The weather is very cold and the road is slippery, too.

- Do you want me to phone your secretary and tell her that you won’t be able to go in today?

- Yes, please. Tell her, that I have a cold but I hope I’ll be able to work again in a day or two. And tell her that I’m (lying) in bed.

- But you aren’t (lying) in bed. Do you want me to tell a lie?

- It’s not such a big lie/It’s just a white lie. I am going back to bed in a minute. And I really have a sore throat/And my throat really hurts..

- Then you put down that cigarette. Smoking is stupid if you have a sore throat/if your throat hurts.


:)

2013. febr. 1. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

ui.: Do you want me to lie? - szintén jó, nem muszáj a tell elé.


:)

2013. febr. 1. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm szépen ,kedves vagy :)

remélem a vizsgán sem lesz sok hibám .

az a mondat egyébként amit nem értettél az volt: Telefonáljak a titkárnődnek hogy nem mész be ma ?

2013. febr. 1. 14:59
 8/10 anonim ***** válasza:

Telefonáljak a titkárnődnek hogy nem mész be ma ?

Shall I call your secretary to ask her if you go to the office today?

2013. febr. 1. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

"Shall I call your secretary to ask her if you go to the office today?"


Ja, ja, Tudjukkinek igaza van, jobb a "Shall I call" kezdés, nem is tudom, én miért nem azt írtam, amikor ösztönösen az jutna eszembe a magyar mondat láttán. Biztos nem voltam magamnál. :)

Hanem a vége...

(Telefonáljak a titkárnődnek), hogy megkérdezzem, bemész-e ma az irodába?


Ha rám hallgatsz (természetesen nem muszáj:), akkor összevonod a kettőt, és nagyon csilivili mondatot kapsz:

Shall I call your secretary to tell her that you won't go to the office today? (esetleg: Shall I call your secretary and tell her...)


üdv

:)

2013. febr. 1. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
miota pontos j a muszály? Jees!
2013. febr. 8. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!