Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Milyen feladatok vannak a...

Milyen feladatok vannak a német B2-es szóbeli nyelvvizsgán?

Figyelt kérdés

Igaz az, hogy egy témáról 4 percen keresztül kell beszélni?

Ha lehet, naprakész infókat kérnék.



2014. jún. 7. 17:55
 1/10 anonim ***** válasza:
Ez nagyban függ attól, hogy melyik nyelvvizsgára mész. Szóval csak annak megfelelően tudok konkrétumot írni.
2014. jún. 7. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Hogy érted hogy milyenre? B2-re. Vagy még ennek is vannak fajtái?
2014. jún. 7. 19:51
 3/10 anonim ***** válasza:
Hát van Telc, ÖSD, és még társai
2014. jún. 7. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
Szia. én ECL vizsgán voltam. 3x is, mert hol ez sikerült, hol az... Volt bemelegítő, tehát bemutatkozás, beszélgetés, hogy oldják a feszültséget. Aztán a partnereddel beszélgetni kell egy témáról, pl. férfiak és nők szerepe a háztartásban. Ezután jön egy téma, amit képek segítségével kell elemezni, tehát részben képleírás. :)
2014. jún. 8. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Kérdező, melyik nyelvvizsga típust választottad? Mert ettől függ a kérdésed.
2014. jún. 8. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Közben rájöttem: BME
2014. jún. 9. 22:27
 7/10 anonim ***** válasza:

Ajánlom figyelmedbe a nagyBME B2 nyelvvizsgakönyvet!

Ebben, ha jól emlékszek, 15 teljes feladatsor van hallásutánival, és az elején részletes tájékoztatót ad a vizsga menetéről. Érdemes rászánni 2500-3000 Ft-ot. :)

2014. jún. 11. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Ahhoz mar kicsit keso, mivel hatfon vizsgazom...
2014. jún. 12. 21:11
 9/10 anonim ***** válasza:

Ez esetben sok sikert! Ne izgulj nem nehéz a nyelvvizsga, csak figyelj arra amit mondasz, és látszódjon, hogy élvezed a társalgást. Nem kötelező, de hidd el, hogy plusz pont, ha kiöltözöl.

Én ma voltam origón, ott az volt leírva, hogy 7-8 perces önálló témakifejtés lesz kép alapján. Fél percig - ha! - beszélhettem egyedül, utána folyton kérdezgettek, így nem felelet, hanem társalgás jellegű volt az egész. Nagyon kellemes volt! :)

Csak dőlj hátra és élvezd! Sok sikert! :)

2014. jún. 13. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Nagyon koszonom, foleg a legutobbi valaszt, nagyon sok lelket ontott belem :DDDD
2014. jún. 15. 14:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!