Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Szerintetek lehetséges egy...

Szerintetek lehetséges egy nyár alatt megtanulni angolul?

Figyelt kérdés
Az a helyzet, hogy egyáltalán ismeretlen a nyelv, régen tanultam, még általános iskolában, viszont sokat felejtettem, mert a gimnáziumi évek alatt én francia tagozatos voltam, így az angol tanítás háttérbe szorult, de az alapok megvannak. Általában meg is értem az angol írott szövegeket, a hallás kicsit nehezebben megy, a beszéd meg kb. a "gagyogás" szintjén áll. Szóval szerintetek lehetséges, hogy mire kezdődik az egyetem egyedül itthon felhúzzam magam olyan szintre, amivel meg tudom magam értetni az ottani a külföldiekkel és ők is megértenek engem?

2014. jún. 8. 10:57
 1/4 anonim ***** válasza:
0%
Nem.
2014. jún. 8. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Természetesen attól függ, mennyi időt szánsz rá. Ha csak az a lényeg hogy szóba el tudj boldogulni, az úgy sokkal gyorsabb, nem kell az időd levélírással és hasonlókkal húzni.

Az elsőnek üzenném, hogy egy nyár alatt nulláról meglehet csinálni a középfokot, főleg angolból, ha semmi más dolgod nincs.

2014. jún. 8. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm!:)
2014. jún. 9. 09:42
 4/4 anonim válasza:
78%

Én egy nyár alatt nagyon jól megtanultam, mert eddig soha nem tanultam angolul, és németes voltam.. nem szerettem.. szewrettem volna angolos lenni de ehez tudnom kellett volna angolul Elterveztem, hogy akármi áron akkor is angolos leszek, és voila! hetedikes vagyok, a jobban haladó angolcsoportban vagyok benne 1. idegennyelvesen. :) viszlát német!

nekem eléggé könnyű volt, ha azt nézzük, mert az angon viszonylag egyszerű nyelv, nem nehéz a nyelvtan és a szavakat is viszonylag rövid idő alatt lehet megtanulni. Nekem mondjuk alapból az idegennyelvek mennek a legjobban, de te is meg tudod csinálni.

Nézz filmeket angolul elöször magyar felirattal, utána nélküle, hallgass sok angol zenét, és próbáld meg lefordítani, az ismeretlen szavakat pedig tanuld meg! A nyelvtant interneten meg tudod nézni. Én youtubrol néztem néhány videót, és füzetet vezettem. Kezdd a present simple-lel, aztán present continuous, miután ezeet tudod is alkalmazni, jöhetnek a rendhagyó igék múlt idejű alakjai, ezeket bemagolod, past simple, past continuous... én idáig jutottam el a nyár alatt.. mindennap órákat foglalkoztam az angollal. A lényeg, hogy mindig legyen valami célod! Én most pl. tanulok angolt, franciát suliban, otthon pedig kicsit rátanulok + japán és spanyol! hidd el, ha én meg tudtam csinálni, akkor neked is menni fog! Eredményes tanulást!

2014. jún. 9. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!