Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan hozhatnám fel magamat...

Hogyan hozhatnám fel magamat angolból középfokra?

Figyelt kérdés
Hetedikes vagyok, első nyelvként tanultam az angolt, elsőben és másodikban heti 3 (asszem) harmadiktól heti 5 órában. Viszonylag lassan haladunk (most kezdtük el venni a present perfectet, ezenkívül present simple, present continous, past simple és past continous van még a listán). Felsőben sokat versenyeztem, bejutottam az angol Mozaik országos döntőjébe háromszor, ahol tizenedik helyeket szereztem, idén angol OÁTV-n fel lettem terjesztve az országosra, de nem hívtak be, stb. Szeretném két év alatt felhozni magamat (lehetőleg önerőből, különtanárról csak legvégső esetben lehet szó) középfokra, nem érdekes miért, de nagyon fontos lenne a középfok. Angoltanárom intermediate/pre-intermediate-nek minősítette a csapatot, de nem hinném, hogy középfokon beszélem az angolt (van két középfokú nyelvvizsgára készülős könyvem, de egyikből se értek túl sokat). Az elméleti, "nyelvtanos" tudásom elég jó, de a szókincsem borzasztóan szegényes. Tudnátok tippeket mondani, jó honlapokat (az ötpercangollal és a LyricsTraininggel próbálkoztam már), bármilyen lehetőséget, amivel felhozhatnám magamat középfokra? Előre is köszönöm.

2014. jún. 9. 13:17
 1/6 anonim ***** válasza:
50%
tanulj tobbet
2014. jún. 9. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
77%

Csak hogy tudd, az átlagos angol társalgásban két ember között, ahol nem esik szó szakmai témákról, ott általában a nyelvtan magától jön, azt nem "tudni" tudni kell, hanem úgy kell tudni, hogy különösebb figyelés nélkül is magától jöjjön.

Angolban a szókincs a legfontosabb, ha szegényes akkor az a legnagyobb problémád, azért nem haladsz a tanulással, mert nincs mivel tanulnod. Itt egy nyár, ha napi 20 szót megtanulsz, akkor az 1800 szó lenne, de ennyi bőven nem kell a társalgáshoz. Egy statisztika alapján van 100 szó, amivel alapvetően bármit eltudnál magyarázni.

A nyáron úgy 1000 szót kéne megtanulnod, és utána jöhetnek a különböző nyelvtanok.

2014. jún. 9. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
szerintem az ezer kérdést ezer választ vedd meg, ne a felsőfokút, hanem amelyik a középfokú nyelvvizsgára készít és azt magold be a nyáron. ne a szavakat tanuld hanem így mondatokba, meg hallgasd hozzá a hanganyagot is. ha túl leszel ezen, akkor kb tudsz is középfokon beszélni. az még fontos, hogy amennyire tudsz próbálj beszélgetni is valakivel angolul, mert a beszédkészség így tud a legjobban fejlődni
2014. jún. 9. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Ősszel megyek egy egyhetes angliai nyelvtanfolyamra + Londonnézegetésre, ahol angol családoknál leszünk elszállásolva, angolul beszélgetni maximum ott lesz lehetőségem. (Bár borzasztóan zavar a magyar akcentusom.) A rokonaim között és baráti körömben mindenki vagy alapfokon, vagy sehogy se tud angolul.
2014. jún. 11. 20:59
 5/6 anonim ***** válasza:

omegle tökéletes angol gyakorlásra, igaz kell egy kis idő, mire találsz valakit akivel normálisabban tudsz beszélni.

Játssz az interneten, rá leszel szorulva az angol használatára. Ha beszélni nem is, írásban gyakorolsz.

2014. jún. 12. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Ha jól számoltam 5 igeidőt soroltál fel (megsúgom 12 van) a végén már olyan nyakatekertek a jövőidők hogy az igazi angolok se igazán használják,mert tök felesleges (viszont sajnos tudni kell) ha a nyelvtan meg én azt ajánlom hogy nézz angol filmeket angol felirattal,az sokat segít szókincsbe (persze csak ha megnézed mit jelent:) abba az a jó hogy azt nézel amit szeretsz és akkor nem érzed kényszerenek a tanulást...Sok sikert a vizsgához
2014. okt. 27. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!