Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Középfokról felsőfokú angol...

Középfokról felsőfokú angol nyelvvizsga hogyan?

Figyelt kérdés
Most csináltam középfokú nyelvvizsgát, viszonylag jó eredménnyel. Szeretnék egy felsőfokút még 2 éven belül, viszont eddig csak a suliban tanultam nyelvet. Most viszont egyetemre megyek, ahol ha minden igaz nem lesz angol, csak valamennyi szaknyelvet kell tanulni. Mit csináljak? Próbáljak meg egyedül felkészülni vagy inkább nyelvtanfolyamra járjak? Menyivel nehezebb? Köszönöm a válaszokat!

2014. jún. 15. 01:31
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
26%

Menj Angliába dolgozni. Azon kívül legalább hetente olvass el egy könyvet angolul. Mindnt angoéul csinálj, angulul nézz tévét, filmeket stb. Ved körül magad rengeteg angolul beszélő baráttal.

Két év alatt még így is húzós lesz egy felsőfokot elérni, ha sikerül. (Gondolj bele, a "vacak" középfok is legalább négy év volt.)

2014. jún. 15. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
26%

Mindent angolul csinálj,...

Vedd körül magad....


(gyk-n miért nem lehet szerkeszteni???) :)

2014. jún. 15. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
68%
Én előtte rákészülnék a nyelvtanfolyamra mondjuk x hónapot, s csak azután mernék jelentkezni.
2014. jún. 15. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
57%
Előző hozzászólóhoz kapcsolódbva. -- Annak idején a 4-es 6-os villamoson egyszerűen odafigyeltem a melletem beszélgetők beszélgetésére és azt magamban fordítgattam.
2014. jún. 15. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim válasza:
89%
Nem tudom az első hozzászólónak mihez kell 2 év, de én a középfok után 5 hónappal felsőfokúztam. Ha valaki odateszi egy kicsit is magát akkor nem kell 2 év ahhoz, hogy le tudj tenni egy felsőfokot. Nézz angolul hírműsorokat,olvass, szerezz be angol nyelvű regényeket és felsőfokú nyelvvizsgára felkészítő könyveket! Nehezebbnek nehezebb de nem olyan rettentő módon amit nem lehet megtanulni. Felsőfokon a nyelvtan ugyanaz mint középfokon, ugyanúgy reading part is van a nyelvvizsgán, illetve levélírás. A szókincs mennyisége mutat jelentős eltérést, de pár hónap alatt simán meg lehet tanulni annyit amennyi kell a felsőfokúra. Természetesen egy intenzív nyelvtanfolyam a vizsga előtt jó gondolat, ott bármilyen hibát ejtesz, ki tudjátok javítani, illetve tudsz kérdezni ha valamit nem tudsz még. Kitartó munkával gyorsan fel lehet készülni, de akkor becsülettel meg kell tanulni a napi mennyiséget amit kitűzöl magad elé! Minden nap foglalkozz legalább 2-3 órát az angollal!!!
2014. jún. 15. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
44%

Lehet, hogy egyedi esete válogatja, én speciel anno egy nemzetközi rendszerű vizsgát tettem, és az nehezebb mint a magyar felsőfok. Látatlanban én sem ítélkeznék, de nem is áltatnék senkit azzal, hogy a felsőfok olyan könnyű lenne.

Igen, elérhető, - és igen, csakis nagyon intenzív nyelvtanulással.


A felsőfok már jobban rámegy arra, amilyen sajátságai vannak a nyelvnek. (A középfok nyelvtana a 12 igeidővel és hasonlókkal természetesen magától értetődik, hogy már rég megy.) Angol esetében pld jobban rámennek a köznyelvi használatra, különösképpen a Phrasal Verb-ökre, meg kultúra-alapú, szó szerint értelmezhetetlen, adott nyelvi műveltséget (olvasottságot) igényló dolgokra.

Ezeket a megfefelő nyelvi rutin nélkül, csupán tankönyvekből képtelenség elsajátítani, szerintem.


Persze egy rendszeres és tematikus foglalkozás a nyelvnek ezzel a szintjével, főleg segítséggel, tanárral, az jól megtámogatja az egyébként is mindennapi használatot, de önmagában kevés lenne.


A nyelvtant benyalni egy vizsgára az más világ. A nyelv egy készség, (olyan mint a kerékpározás, vagy a főzni tudás) és magabiztos használatához megfelelő rutin kell. Ismétlem, szerintem a kellő RUTINHOZ még két év is kevés.

2014. jún. 15. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
57%
Nem kell hozzá két év, csak rengeteg különböző műfajú, stílusú olvasás, filmnézés, a beszédre ragadj meg minden lehetőséget. Olvasással és a szavak kikeresésével (egynyelvű szótárt használj) egyedül is bővítheted a szókincsedet, a felsőfok kulcsa a szókincs. Használd a választott vizsga felkészítőkönyvét, reading, listening egyedül is megy ingyen. Mikor már láthatóan előrehaladtál, legalább 70%-ot elérsz ezeken a mintafeladatokon, akkor menj el magántanárhoz, hogy a célzott vizsgaszóbelit gyakoroljátok, és leveleket kijavítsa, értékelje. Hatékonyabb, mint a csoport, mert csak a te igényeiddel foglalkozik.
2014. jún. 15. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
82%
2 év alatt egyedül is meg lehet tanulni. Igaz én nem vittem túlzásba a tanulást, inkább csak regényeket olvastam, de egy év után le tudtam tenni a felsőfokot. Azon lepődtem meg, hogy a sok olvasás az íráskészséget olyan mértékben fejleszti, hogy 90% fölött lett a fogalmazás rész.
2014. jún. 15. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
57%

Szerintem is feküdj rá a tanulásra, mert különben 2 év alatt elfelejted azt is, amit a középfokhoz megtanultál. Ha tanulsz megtudod csinálni! Én nemzetközi felsőt tettem le és ami nagyon húzós volt, az a "listening" rész. Azt pedig nem tudod úgy megtanulni, hogy nézed a BBC-t. Nézz sok filmet angolul angol felirattal és így tudod ellenőrizni, hogy mit/mennyit/milyen pontosan értesz. És menj el egy felkészítőre is, oda, ahol vizsgázni akarsz. Sok nyelvvizsgának nagyon egyedi követelményrendszere van. A Cambridge-in a szövegértés is nagyon speciális volt, mindent értettem, még is logikailag követhetetlen kérdések voltak. Pl. A barna kabátos ember gyorsan halad az esőben. Teszt: A) A b.k.ember fut. B) A b.k. ember megy. C) A b.k. ember tempósan sétál. D) A b.k. ember céltudatosan tart előre. Lehetőségek: 1 jó, több jó, egy sem jó. Az ilyen vizsga miatt kell tanfolyam, hogy megtanuld mit is akarnak a vizsgán pontosan.

Sok sikert!!!

2014. jún. 15. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Nagyon szeretek olvasni könyveket, angolul szoktam mindet, ez látszik is, ez megy a legjobban, illetve sorozatokat is gyakran nézek angolul. Sajnos kimenni dolgozni mos nem tudok, de 2 év múlva szerenék kimenni 1 évre, ezért iy szeretné annyira felkészülni, amennyire lehet. Az a baj, hogy nem igazán van ismerősöm, aki jól beszélne angolul, szinte mindenki németül tud vagy csak alap szinten angolul :/
2014. jún. 15. 15:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!