Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Szerintetek életképes ez az...

Larend kérdése:

Szerintetek életképes ez az ajánlat ár/kereslet szempontjából? (Angol tanár)

Figyelt kérdés
Egyetemista diák vagyok, aki közép szinten jól használom az angol nyelvet, jelenleg felsőfokú nyelvvizsgára készülök. A nyáron szeretnék angol nyelvet oktatni a fentiekből fakadóan kifejezetten kezdőknek, egy rendes tanárnál olcsóbban. 1000 Ft-ot kérnék 1 óráért (60 perc).

2014. jún. 15. 16:52
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
82%
Más egy nyelvet beszélni és más tanítani. Rengetegen landoltak már nálam olyan nyelvtanulók, akik olyan önjelölt tanároknál tanultak, akik meg voltak győződve arról, hogy jól beszélik a nyelvet és tanítani is tudják, aztán kb B2-es szinten elpötyögtek. Egy kezdőt még meg lehet etetni, de később kiderül, hogy csak nagy káoszt sikerült elültetni a szerencsétlen tanuló fejében. Hányszor jutnak arra a következtetésre, hogy nekik nem megy a nyelv! Pedig ilyen nincs. A tanítás sikerének a titka abban áll, hogy a nagy tárgyi tudást egy rugalmas módszertannal támogatjuk meg. (Most arról ne is beszéljünk, hogy milyen pedagógiai módszerekkel tudom ösztönözni a diákot.) Egy egyetemi hallgató, aki csak felhasználói B2-es szinten beszéli az angolt, egyik szempontból sem alkalmas erre. Ettől még látom hogy lelkes vagy és hiszel magadban és ez nem egy hátrány. Remélem azért nem okozol annyi kárt, mint amennyit te el sem tudsz képzelni, hogy okozhatsz. Honnan is tudnád, nem értesz a nyelvoktatáshoz.
2014. jún. 16. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
76%
Utolsó tökéletesen jól mondja. Több éve tanítom a nyelvet, egy rakat olyan tanítványom volt, aki szintén ilyen önjelölt 'tanároknál' kezdte. Aztán csodálkozik, mikor folyamatosan javítanom kell, mert hülyeségeket tanult. Ez az a szint, aki azt mondja, hogy if után sosincs will. Aztán mikor megemlítem, hogy de, van, de csak bizonyos esetekben, akkor kiakad, hogy akkor miért mondták neki, hogy nem. Én egyébként egyúttal nyelvet is tanulok, és eszem ágában nem lett volna olyanhoz menni, aki nem csak hogy nem tanár, de még az adott nyelvszakon sem tanul. Nálam ez vicc kategória.
2014. jún. 16. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
80%

Angoltanárként engem is rendesen kiakaszt, amikor egy tanítvány számon kér, hogy miért tanítok neki "hülyeségeket". Például ez az "if után sosincs would" annyira tipikus! :D Meg hogy "befejezett jelenhez sose használunk already-t" :D


Aztán általában kiderül, hogy az előző "tanára" egy erőseb középfokúval mindentudónak érezte magát, és mondjuk jól el is tudta adni magát. Nekem sose volt ekkora karizmám, irigylem is érte a sokkal kevesebb tudásra sokkal sikeresebb embereket. Én egy ilyen "tanár" után már a diáknál legfeljebb szép lehetek, de okos már nem.

2014. jún. 16. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
81%
Jövőre leszek végzős. A sulinkban egy hetedikes kislány megkért, hogy tanítsak neki németet, mert mindig hallja a hangosbemondóban, hogy nyerek, vagy legalább dobogós helyezéseket érek el német megyei illetve országos versenyeken. Én 17 éves fejjel felértem ésszel, hogy nem akarom áltatni azt a szegény kislányt pénzért, egyrészt, mert nincs nyelvtanári diplomám, másrészt, mert ilyen idősen képtelenség a lehető összes nyelvtant ismerni. És mi van ha rákérdez valamire, amit te nem ismersz? Mosolyogsz?! Nem! Én igenis megmondtam neki, hogy keressen fel inkább egy nyelvtanár, aki becsületesen meg tudja tanítani neki a nyelvet, akinek van egy tanterve, és aki igenis megdolgozott azért, hogy taníthasson. (Így zárójelben megjegyezném, hogy a kislány szülei eléggé el vannak eresztve, és a kislány szüleivel is beszéltem, és mondták, hogy óránként 2000 forintot is fizetnének, és kaját is adnának mindig, mert tudják, hogy más dolgom is van. De én mégsem csaptam be a családot. Te se tedd.)
2014. júl. 28. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!