Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Szerintetek mitől lesz jó...

Szerintetek mitől lesz jó tanár egy angoltanár?

Figyelt kérdés

Mondjuk ha megnézitek a bemutatkozó oldalát, mit kerestek?


Köszi.



2014. jún. 18. 13:03
 1/8 anonim ***** válasza:
Mitől lesz jó egy angoltanár? Ajánlják és nem ő ajánlja magát. Ez egy kezdőnél nem lesz így persze, de úgy kell felépítened az évek folyamán ezt, hogy a végén már téged ajánljanak.
2014. jún. 18. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:

Szerintem az a jó tanár aki meg tudja szerettetni az adott tantárgyat a diákokkal. Ez különösen fontos egy nyelvtanárnál. Meg kell velük szerettetni. Mert ha már az elején nem fogja szeretni akkor nem fog készülni sem, le fogja magasról... De aki meg már szereti azt érdekelni is fogja és szeretettel fogja tanulni.


A második kérdésre nem tudok válaszolni :D

2014. jún. 18. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
És hogy tudja egy tanár megszerettetni velem az angolt? vannak erre módszerek?
2014. jún. 18. 14:06
 4/8 anonim válasza:

Nem minden tanár tudja megcsinálni. Mivel diák vagyok így saját tapasztalatomból indulok ki. Elkezdtem tanulni az angolt 3.os koromban. Kedveltem is, a tanárnőnk fiatal volt humoros, a feladatok játékosak. Persze időről időre nehezebbek. Aztán lett egy új tanárnőnk aki egész csinos is volt, meg megtaláltuk a közös hangot (pl nagy Talmácsi rajongó volt). Így én a tanárt is csipáztam és próbáltam igyekezni nála. Jól is magyarázott. De aztán középsuliban... Kaptunk egy idegbeteg kapkodó nőt. Na hát ő se fegyelmezni nem tudott se semmi. Elhadarta az anyagot és kész. Senki se tanult, mindenki utálta az angolt. Aztán új tanár na ő férfi volt. Jó volt, humoros is, jól is adta elő az anyagot de már engem nem igazán érdekelt mert előtte lévő tanár teljesen elvette a kedvem az angoltól, meg az ott lévő alapvető dolgokat se tudtuk megtanulni így a másik tanárnál le voltunk maradva. Végül az idei évre egy másik tanárt kaptunk (ez megint nő volt). Ő fiatalos, csinos is de nem igazán érdekelt már utolsó éven az angolt, érettségit dolgoztunk ki vagyis mi mert ő csak ült és telefonozott... De vmi csodával határos módon mindenki átment az írásbeli érettségin. Holnap lesz a szóbelim és nála felelek. Kicsit félek mert nem tudok sok kifejezést meg sokszor nem is értem mit kérdez. Hát makogni fogok de csak nem lesz szemét és nem húz el.. Bár azt mondta olyan lesz a diákkal aki vele volt az órákon. Én próbáltam vele tartani órákon a "kapcsolatot" szóval figyeltem rá, bólogattam stb, igaz 1-2 órai munkára adott karót..



Na mind1 ez az én tapasztalatom angol téren. Nem tartottam magam hülyének belőle az elején, talán ha tovább érdekelt volna na meg egy normális, nyugodt, kicsit humoros tanárt kapunk meg akinek nem csak annyiból áll az órája, hogy elmondja az anyagot másnapra feladja és kész, hanem próbál 1-2 pár perces pihenést belevinni, ekkor másról beszél nem az anyagról.


Lehet sokat írtam :D

2014. jún. 18. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Én angol tanár vagyok, szeretném azt hinni, hogy jó is. Hiszem, hogy nincs két egyforma diák, én mindig szem előtt tartom, hogy az adott diák hogy van kódolva, hogy tanul könnyebben, valaki hallás után, valaki vizuálisan stb. Mindenkit másképp lehet motiválni. Ha valakinek valami nem megy, először (másodszor stb.) magamban keresem az okát, annyiféle módszert próbálok meg, amennyi szükséges. Mindig szem előtt tartom, kinek mi a fontos, ki az, aki nyelvvizsgára készül, ki az, aki csak a verbális készségét fejlesztené tét nélkül.

Nincs honlapom, de szabad helyem sincs, egymásnak ajánlanak. "Várólistám" van.

2014. jún. 18. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
Egyet értek az előttem író tanár/tanárnővel. A mi fizika-kémia tanárunk is mindig azt mondja, ha látja, hogy magyarázata után a diák nem érti akkor magában keresi a problémát utána a megoldást, hogy hogy magyarázhatná el könnyebben, érthetőbben.
2014. jún. 18. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Mindenkinek nagyon szépen köszönöm, és persze várom még a véleményeket
2014. jún. 18. 17:47
 8/8 anonim ***** válasza:
A tanítványaitól.
2014. jún. 19. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!