Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan tanulhatnék meg gyorsan...

Hogyan tanulhatnék meg gyorsan egy nyelvet (alapszint)? Jelen estemben a németet?

Figyelt kérdés

2014. jún. 22. 12:08
 1/1 anonim ***** válasza:
Nekifekszel és folyamatosan tanulod. Nem tudom, egyedül akarsz tanulni vagy tanárral/nyelvtanfolyamon, de a németnél a nyelvtan elég nehéz és összetett, azt mindenképp gyakorold jól be. Kezdjél el szavakat tanulni, pl. csoportosítva. Először nyilván az alapok:számok, színek, állatok, köszönések, az én nevem.., én XY éves vagyok, innen jöttem.., utána ahogy neked jobban tetszik, általában a család szokott ezután lenni(ki kinek mije, házas, elvált stb.), iskola, munka, ételek, utazás, sport stb. Ha gyorsan meg akarod tanulni ezzel naponta több órát is kell foglalkozni, illetve a nyelvtani részhez keress egy jó nyelvkönyvet, hogy mi után mit ajánlatos tanulni, mert vannak amik egymásra épülnek, ezt netről nehezeb jól öszehozni. Viszont gyakorlásnak elég sok feladat van neten. Ha már valamennyire megy próbálj németül könnyített történeteket olvasni, majd rendes könyveket, illetve hanganyagokat is találsz interneten, esetleg még gyerekmesékből lehet az alapokat tanulni, ha már megy itt is nekiállhatsz rendes sorozatokat, filmeket nézni. Sokat segít az is, ha kint el tudsz tölteni néhány hónapot, vagy esetleg ha van ismerős, aki beszéli a nyelvet vele gyakorolj. Ami meg a gyorsaságot illeti, azért néhány hónap kell, amíg alapszinten rendesen megtanulsz egy nyelvet nulláról.
2014. jún. 22. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!