Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogy tanulhatnék meg magamtól...

Hogy tanulhatnék meg magamtól angolul?

Figyelt kérdés
A sulinkban nem tanítják éppen a legjobban az angol nyelvet, viszont én rászántam magam,hogy elkezdeném esetleg egyedül,vagy némi segítséggel, hol tanulhatnám meg könnyen az alapokat, pl bemutatkozás,levélírás, meg a leggyakoribb szavak használata ?

2014. márc. 5. 19:31
 1/3 anonim ***** válasza:
Rengeteg könyv van, válassz egy szimpatikus kezdő könyvet.
2014. márc. 6. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Több variáció is van:


1.: Angol szöveges kalandjátékokkal (Pl. régen volt a Monkey Island)... ...manapság van egy rakat online is!


2.: Vannak olyan könyvek, amelyekben angolul is, meg magyarul is le van írva a történet. De választhatsz olyan könyvet is, amelyet már magyarul olvastál.


3.: Kezd el tanítani valakinek, és közben te is meg fogod tanulni.


4.: Bár nem árt egy jó nyelvtankönyv sem, szerencséd van, mert az angol nyelvtan mérföldekkel könnyebb, mint a német! (de ha arra is sajnálod a pénzt, neten minden megtalálható)


Hogy a kiejtésre is figyeljünk:


5.: Nézz meg egy-két filmet angolul, magyar felírattal.


6.: Pár zeneszámot elénekelhetsz, mégha nem is tudsz énekelni akkor is, követve persze a zeneszám szövegét (lyrics).



Bye 4 now...

2014. márc. 6. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
100%

Egyedüli tanulásra, én a kreatívval kezdtem, de számomra monoton volt és váltottam a relaxára, ezeket csak szótanulásra, kiejtés gyakorlásra használom, mert jók a hanganyagaik.

Nyelvtan tanuláshoz, több forrást is használok, mert nekem nagyon nincs érzékem sajna a megértéséhez, amiket használok az pl. 5 perc angol, English Today.

Nyelvtani gyakorlatokhoz pedig az Oxford tankönyve a legjobb a bordó változatú kiadása.

Plusz, ha már ott tartsz keress vkit neten akár chattelve is, akivel gyakorolhatod az élbeszédet.

Mindegyik tananyagot megtalálod amúgy neten is, de meg is veheted.

2014. márc. 6. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!