Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » A finn ä kiejtése olyan, mint...

Webnyelv kérdése:

A finn ä kiejtése olyan, mint amit az angolban kéne ejteni pl. a have, cat szavakban?

Figyelt kérdés
Szóval a magyar á-nál nyíltabb hang, már-már az e-re emlékeztet. A fonetikai átírásban ae -szerűnek írják, csak egybe a két betűt. Ugyanezt a hangot ejtik ilyenkor a finnben, mint amit az angol have, cat szavakban is?

2014. jún. 22. 13:27
 1/4 anonim ***** válasza:

A fonetikai átírásban itt megtalálod:

[link]


Szóval így: /æː/ (Remélem, megjelenik majd rendesen, IPA karaktereket még nem próbáltam GyK-hozzászólásban…)


És itt találsz példaszavakat különféle nyelveken:

[link]

2014. jún. 22. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Valahogy úgy, igen, az Á és az E között, kicsit affektálva. Viszont én a legtöbb finn beszédében határozottan Á-nak hallom, inkább a Helsinki környékieknél hallok E-szerű hangot. Lehet, hogy ez csak az én fülem :)
2014. jún. 22. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
OK, amit írsz, csak ez nem azt jelenti, hogy nyíltabb, hanem éppen, hogy zártabb, mint az á. És lehet rövid is, hosszú is, tehát æ vagy æː.
2014. jún. 23. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Erre voltam kíváncsi, köszönöm! Fonetikai jelet én se tudom, hogyan kell beilleszteni ide. Ez nagyszerű, akkor nem kell egy még újabb hangot megtanulni!
2014. jún. 25. 13:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!