Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Nem tudok dönteni. Norvég...

Nem tudok dönteni. Norvég vagy finn nyelvet tanuljam?

Figyelt kérdés
Egyszerűen nem tudom eldönteni. Egyszerre kettőt nem tudnék jelenleg. Szerintetek melyik lenne számomra hasznosabb nyelv? Érvelés kellene ide :D

2014. ápr. 26. 08:46
 1/5 anonim válasza:
44%
Norvégot tanuld, ott a legmagasabb a kereset és ott van a legtöbb munkahely, elég nagy eséllyel lehet ott elhelyezkedni. Ha pedig tudsz norvégul, akkor már érted a dánt is, nagyon hasonló, 3 hónap tanulás után már teljesen tudni fogsz dánul is. Én Dániában élek és én tervezem hogy megtanulok norvégul, és azt is tervezem hogy oda megyek dolgozni. De különben, ha norvégul tudsz a svédet is érted, meg a finnt is, dánt is.
2014. ápr. 26. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Jaj, első, ugye csak véletlenül írtad, hogy ha norvégul megtanul, a finnt is érteni fogja?! Semmi köze a kettőnek egymáshoz. Kérdező, azt tanuld, amelyik jobban tetszik, mert az lesz könnyebb. Azt csak te tudod, hogyan szeretnéd hasznukat venni, ismeretlenül nem tudjuk megmondani, hogy neked melyik előnyösebb :)
2014. ápr. 26. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
69%
2. én gyakorlatból tudom, de lehet hogy ez csak nálam müködik, de pl. kicsit tudtam angolul és jól tudok dánul és én értem a németet is. valahogy azt vettem észre a dánban sok az angol-német hasonlóság. A norvégot teljesen értem, azt tudnám is használni, a svédet is értem. A finn az teljesen más, abban igazad van, de valahogy nekem angol-német-dán után ugy érzem könnyebb lenne a finnt tanulnom, mert a norvég nyelvet több nyelvhez tudom kötni mint a finnt.Ezért is tanulnám én inkább a norvégot. Jó körülményesen körbeirtam. Tehát ha például valaki tud oroszul, annak könnyebb a lengyel,bulgár,cseh nyelv tanulása, és én a norvéggal is igy érzem, ha tudsz norvégul több nyelvet könnyebben tanulnál. De ez csak kizárólag az én észrevételem, nem olvastam utána stb.. ezt személyesen magamon érzékelem.
2014. ápr. 26. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Tudok oroszul és megértek sok szláv nyelvet is mellette.

De nem tudok választani, ezt írtam már. Mindkettő rendkívül tetszik és emiatt nem tudok választani. Ezért gondoltam, hogy választok inkább hasznosság szempontjából. Ezért kérdeztem :)

De elég jó érv, hogy a norvég által más nyelvekhez is közelebb jutok..

2014. ápr. 26. 12:26
 5/5 anonim ***** válasza:
90%

Ha angolul, vagy németül tudsz (akár csak az alapokat), akkor norvégul mindenképp. Olyan könnyű, mint az angol, hamar beszéd szintre el lehet jutni, és ez elég ösztönző. A finn egy nagyon nehéz nyelv, egy épkézláb mondat kimondásához is minden tudásod össze kell szedned, és nagyon sokat kell tanulnod.


Továbbá én a svéddel megértem a norvégot is. Legalábbis ami olyan, hogy svédül megérteném, akkor azt persze norvégul is. Írásban még a dánt is, de szóban azt már kevéssé. Mondjuk szóban a svédem se túl jó, tehát nem csoda.


A finnt két hete kezdtem. Nehéz. Nem lehet másfél év után könyveket olvasni vele, az fix. A svéd baba a finnhez képest, nyilván norvég dettó.

2014. ápr. 26. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!