Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Olaszosok! Azt, hogy "la...

Olaszosok! Azt, hogy "la bambina" lehet mondani fiúgyerekre is?

Figyelt kérdés
A játszótéren hallottam egy olasz apukától, s egy kisfiúra mondta. Meglepett, mert úgy rémlik létezik 'il bambino' is az olaszban, furcsálltam, miért nem azt mondja.
2014. jún. 23. 22:02
 1/6 anonim ***** válasza:

biztos vagy benne, hogy kisfiúra mondta?

inkább o végűt hazsnálják általánosségban, így ténlyeg fura

2014. jún. 23. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Igen, az én fiamra mondta, ezért is csodálkoztam (gimiben tanultam olaszt, így értettem, mit beszél, a saját fiának mondta, hogy aspetta(?) la bambina, az enyém volt előtte a csúszdán). Nem volt lányosan öltözve :)

Tehát nem igazán jellemző, hogy így használnák? Akkor megnyugodtam, hogy még jól emlékszem, mert ez eléggé alap dolog :)

2014. jún. 23. 22:19
 3/6 webnyelv ***** válasza:

Szemüveget az apukának! Vagy pedig nagyon fáradt volt, vagy nem volt teljesen magánál, pszichésen nagyon le volt terhelve, vagy egyéb okok miatt mondhatta így, de rosszul mondta.

Hát igen, mi már csak jobban tudjuk, mint az olaszok! :D

2014. jún. 25. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Miert, te ugy hallottad, hogy szokták így mondani?

(Komolyan érdekel, pont ezek a részletek azok, amiket imádok egy idegen nyelv tanulása során, amiket nem lehet könyvből megtanulni, de még egy nem anyanyelvi tanár se tudja sokszor)

2014. jún. 26. 08:13
 5/6 webnyelv ***** válasza:
Úgy értettem, tényleg rosszul mondta az olasz, akárhogy nézzük. Vicces, hogy most mi, nem olaszok jobban tudjuk ezt, pedig tényleg így van.
2014. jún. 27. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Ja értem :D Azt hittem, irónia az utolós mondatod, a neten nem jött át, hogy komolyan gondolod :D
2014. jún. 28. 18:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!